Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Slikan e De Ligt so dres na Juve na svoi 7 god i na presot rece deka e fan na Juve od vrmeeto na canavaro jer on mu bil idol
Абе овој растен во источна европа е па омилен клуб Јуве.
Они си имаат достојни клубови за навивање и веруј никој нема да го замени Ајакс за него.
Тоа дека како мал носел дрес од Јуве и не е ништо WOW.
Јас навивам од копиљ за Интер, па за инает вујко ми ми купи за роденден дрес од Милан на времето и ете да сум станал фудбалер и да сум потпишел за Милан ќе пишувале дека од мал навивам за нив, а јас бев исфорсиран да се сликнам бар еднаш со дресот да му напраам мерак на вујко ми.
Исти пример и Донарума, што кај него можеш да најдеш од 2010 постови како урла за Интер.
A тоа што го изјавил Де Лит е нормална работа и ме чуди како уште не го сфативте тоа. Да потпишел за Милан ќе кажел Малдини е мојот идол, Пујол за Барса, Видиќ/Фердинанд Манчестер итн.
Ништо чудно да има слика и со дрес од Барса или Арсенал, тоа значи дека навивал за нив?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524

Dobra poenta inache.
Лоша поента...многу лоша.
Интер не сакаше да го продаде, Манчестер ми се чини дека едвај го чекаат денот кога ќе им го увалат на некој тим.
Плус, други луѓе се дел од преговарачкиот тим.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Ништо чудно да има слика и со дрес од Барса или Арсенал, тоа значи дека навивал за нив?
NGMzOTgzZTJmN2ZmYjhhYmI3NmIyMDEzMTJm.thumb.jpg

Уствари и има, сликава вртеше пред неколку месеци кога Де Лихт беше "сигурно" засилување на Барса ама видовме како испадна тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лоша поента...многу лоша.
Интер не сакаше да го продаде, Манчестер ми се чини дека едвај го чекаат денот кога ќе им го увалат на некој тим.
Плус, други луѓе се дел од преговарачкиот тим.
Не знам зошто имате добиено таква претстава кога Солскер сто пати потенцираше дека нема намера да продава никого од офанзивата што е до него. Не верувам да е толку ретардиран цела сезона на Рашфорд да останеме.

Имаме стопер и везњак за купување, ќе треба и напаѓач да се зема. Плус работа се отвора.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Лоша поента...многу лоша.
Интер не сакаше да го продаде, Манчестер ми се чини дека едвај го чекаат денот кога ќе им го увалат на некој тим.
Плус, други луѓе се дел од преговарачкиот тим.
Poentata e taa bez razlika na smena u menadzment kaj edniot tim.

Inter barashe Junajted da plati tolku I tolku, bez cenkanje I slicno, sega Manchester e toj sto gi diktira uslovite.

Dokolku ne ja platite baranata suma nema da go dobiete Lukaku, isto ko Utd sto ne go dobi Perisic.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Ич не сакам да го продадат Лукаку, најмалку па во Интер! Од кој бе топка да очекува таму од Кандрева?
Едино Шкрињар да влезе у дилот колку толку ќе е исплатливо за Јунајтед.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ич не сакам да го продадат Лукаку, најмалку па во Интер! Од кој бе топка да очекува таму од Кандрева?
Едино Шкрињар да влезе у дилот колку толку ќе е исплатливо за Јунајтед.
Миланче братот никад нема да биде продаден.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Миланче братот никад нема да биде продаден.
Го знаеш штосот за работникот кој договорил да го опне директорот?
Секој газ е на продажба, прашањето е во цената!
Башка што Миланче и не е кој знае каква маркетиншка ѕвезда, што го прави не баш топ цел за Јунајтед!
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Филипе Луис сепак нема да продолжи во Атлетико како шо се пишуваше последниве неколку дена, клубот соопшти дека утре на Метрополитано играчот ќе се опрости од Атлетико како и шо му доликува, најверојатно кариерата ќе ја продолжи во Фламенго.
Си заминува уште еден од играчите кои оставија белег изминативе години, Коке и Коста останаа уште од старата багра.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Го знаеш штосот за работникот кој договорил да го опне директорот?
Секој газ е на продажба, прашањето е во цената!
Башка што Миланче и не е кој знае каква маркетиншка ѕвезда, што го прави не баш топ цел за Јунајтед!
Мислиш дека има пари што можат да го купат ВВД од Ливерпул?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Мислиш дека има пари што можат да го купат ВВД од Ливерпул?
Да не те разочарувам, има!
Друго прашање е: кому му е потребен ВВД, за таква цена?
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Имаме ние такви кои бегаат од топката, сега ќе пробуваат со мутант!
Инаку муабетот беше, дека ни Ливерпул ни играчот нема да останат глуви на шокантна понуда. Работата е кому му треба штопер за 300 милиона рецимо?
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Перишиќ може имаше цена ама беше првотимец и еден од најбитните за Интер.
Лукаку моментално си го сметаат за џокер од клупа, 85 милионски греач на клупа.
Nма разлика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom