Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.362
Поени од реакции
38.336
Ериксен следната сезона на бесплатен трансфер, како да нема доволно интерес да се плати голема сума за него летово.
Па не нуди нешто специјално, солиден играч е и тоа е се, најубаво му е да остане у Тотенхем.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.857
Поени од реакции
7.072
Kolku baraat od Spurs za Eriksen?
Не ми е верно Леви да го пушти без 70/80м.
However, unlike most MARCA articles that have linked Spurs players to Madrid in the past, this one is pessimistic in tone, saying that Spurs chairman Daniel Levy has slapped a price of €250m on Eriksen’s head, essentially one that screams “go away and stop bothering me.”

Madrid see Eriksen as the ideal candidate to take their midfield forward and their belief is perhaps strengthened by the fact that Spurs is where they got Modric for just 35 million euros.

Daniel Levy won’t budge though, and he is demanding 250 million euros to lure his Danish gem away from north London.
https://www.marca.com/en/football/real-madrid/2018/11/29/5bffbee6268e3e604b8b461a.html
Ќе биде интересно ако го изгубат наредната без паричен надоместок, тешко дека нов договор ќе потпише.
Секако дека нема да се случи, нема пари, ама би било супер решение на краткотраен период, со оглед на тоа што Белерин ќе ја пропушти сезоната првите два месеца...
 
Последно уредено:
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Последен пат за 60мил го нудеа на Реал, ама овие запнале за Погба. До крај на летото ќе отиде во Реал (можеби со трампа за Себаљос) оти не гледам Јунајтед да го пуштат Погба под 100мил, а на Реал очајно им треба освежување во средина.[DOUBLEPOST=1563286108][/DOUBLEPOST]Не знам само што е форава со Трипие и Атлетико. Ќе се заборави на првите утакмици напред и послем Симеоне има да го остави да фаќа хемороиди на клупа.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.034
Поени од реакции
106.826
Kolku baraat od Spurs za Eriksen?
60-70 им бараа на Реал или овие нудеа, не сум сигурен, барем вака по шпекулантскиве сајтови. Тоа за една година до крај на истек на договор е многу, ама па врстата на играчи во која спаѓа Ериксен е доста ретка во денешно време па од таму и цената, плус нели факторот наречен Леви.

Не ми се јасни од Реал зошто не го земаат, ко кец на десетка ќе им легне со оглед на тоа дека итно им треба освежување во средината.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Ај провери што играл последнава сезона во Германија.
Проверив, изиграл 15 натпревари како бек и тоа доста солидно ги изиграл, ама не му р природна позиција бек, ги имам Херта многу пати гледано имаа голем проблем со. повредени играчи и затоа принудно играше таму Лазаро.
Саул поќе од пола сезона ја изигра како бек па не значи дека е бек, ама ајде има еден куп играчи шо ја почнале кариерата на една позиција па завршиле на сосема трета, можи и ќе го биде.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Проверив, изиграл 15 натпревари како бек и тоа доста солидно ги изиграл, ама не му р природна позиција бек, ги имам Херта многу пати гледано имаа голем проблем со. повредени играчи и затоа принудно играше таму Лазаро.
Саул поќе од пола сезона ја изигра како бек па не значи дека е бек, ама ајде има еден куп играчи шо ја почнале кариерата на една позиција па завршиле на сосема трета, можи и ќе го биде.
Па му ја сменија позицијата во офанзивен бек и си изгази, затоа и Конте запна по него. Нели пред секое потпишување Конте дискутирал за улогата на играчот, така да свесен е каде ќе игра.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Последен пат за 60мил го нудеа на Реал, ама овие запнале за Погба. До крај на летото ќе отиде во Реал (можеби со трампа за Себаљос) оти не гледам Јунајтед да го пуштат Погба под 100мил, а на Реал очајно им треба освежување во средина.[DOUBLEPOST=1563286108][/DOUBLEPOST]Не знам само што е форава со Трипие и Атлетико. Ќе се заборави на првите утакмици напред и послем Симеоне има да го остави да фаќа хемороиди на клупа.
Нема замена за десен бек за лек, имаше преголем интерес за Хисај ама изгледа ништо не бидна па сега бараат алтернатива, не е проблем тоа шо се залетува напред Трипие, скоро сите бекови се сега такви, ќе го изделка Симеоне за тоа, тој Саул го играше бек на повеќе натпревари, исто и Томас и не покажаа големи слабости не пак Трипие :)
Баш пред некој ден гледав дел од тренингот на Феликс, цело време му вика како да кради топки :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.000
Овој го нудеа а у Наполи, те Јунајтед, те Јуве, за да на крај заврши во Атлетико.

 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Хермосо во Атлетико, се чека официјално соопштение од клубот.
Се натегаат цело време со Еспањол околу трансферот и последно инфо беше дека ќе чекаат наредна сезона за да го земат фри после истек на договор ама Симеоне притискал уште од сега да се комплетира трансферот оти можи некоја екипа да го собери па со прсто в уста да останат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Проверив, изиграл 15 натпревари како бек и тоа доста солидно ги изиграл, ама не му р природна позиција бек, ги имам Херта многу пати гледано имаа голем проблем со. повредени играчи и затоа принудно играше таму Лазаро.
Саул поќе од пола сезона ја изигра како бек па не значи дека е бек, ама ајде има еден куп играчи шо ја почнале кариерата на една позиција па завршиле на сосема трета, можи и ќе го биде.
За 15 мин провери колку утакмици изиграл на одредена позиција и КАКО ГИ ИЗИГРАЛ истите? :cautious:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
многу тешко е денешно време да се дојди до такво инфо
Па изнесуваш став базиран на туѓо мислење. Да видиш на која позиција изиграл е едно, отвори резултати и ќе видиш за 5 мин ама да кажеш дека изиграл солидно, мора да изгледаш утакмици а не да прочиташ туѓо мислење на нети да го пласираш тука.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Па изнесуваш став базиран на туѓо мислење. Да видиш на која позиција изиграл е едно, отвори резултати и ќе видиш за 5 мин ама да кажеш дека изиграл солидно, мора да изгледаш утакмици а не да прочиташ туѓо мислење на нети да го пласираш тука.
Има добар рејтинг на whoscored.com :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom