Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.783
Поени од реакции
163.437
На Сити кој и да им ги води социјалниве мрежи треба да биде избркан сместа. Пеп го натераа Фејк такси да се снима, го ставија Лескот како ја пее песната на Керик, на едно видео од соблекувална пуздер изгледа се имаа направено меѓу себе, фрчеа играчите, сега ова со Сане :pos:
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.572
Поени од реакции
2.375
Нека бега таму, ќе зима пари и ќе игра голф. Супер играч ама се гледа дека типот веќе не му се игра фудбал. Плус Бејл ако се врати има да зима една од најголемите плати во ПЛ, тогаш и чистачките ќе се кренат на револт во Тотенхем.
Исто и мене ми е страв да не внесе кавга во соблекувалната. Мачка во џак е Бејл. Во Јунајтед да оди на пример, би било подруго.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
10.229
Поени од реакции
5.266
Ќе си замине одма ако го викаш вака.
Он сам си се вика така... иди кај нас у фан клуб и пушти видеото кај што вика “хелоу бјанконери дис ис Матајас”
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.752
Поени од реакции
2.274
Исто и мене ми е страв да не внесе кавга во соблекувалната. Мачка во џак е Бејл. Во Јунајтед да оди на пример, би било подруго.
Веќе се раскарани? Или ионака никој не можи да ги опрај?
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
11.132
Поени од реакции
13.516
Веќе се раскарани? Или ионака никој не можи да ги опрај?
Не него, Тотенхем има ограничувања со платите на играчите, не се расфрла евреинот Леви.

А у Манчестер не пазат многу на тоа, оа нема да се напрае пиздарија за платата на Бејл
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
1.752
Поени од реакции
2.274
Значи второто од тоа што сум пишал.

Јунајтед веќе се тим кој троши најмногу пари на плати.
Го плаќаат Санчез за да си го лади
Сега спремаат договор за Де Геа, ај овај не си го лади толку
Уште Бале нека го земат за да му плаќаат голф турнири фали.

Многу пари, малку амбиции.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
2.585
Поени од реакции
1.391
Кога потпиша кога стигна на тренинг :)
Инаку Трипие е првиот Англичанец после 95 години кој заиграл за Атлетико, интересно е шо во клубот само Бургос збора Англиски :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
3.879
Поени од реакции
5.279
Нека види енглезот како е да си странец некаде, да не ти удоволат по твое :kuracc: шпанците си ебале мајката за тоа, 2% не знаат англиски, немаат ни потреба :)
 
На врв Bottom