Фудбалски вицеви

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Синот го прашува татко си:
-Тато, кога ФК Реал Мадрид последно освои титула ?
Татково му вика: -Незнам сине дедоти прашај го
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Зошто во Луксембург не играат фудбал?
– Aко некој ја шутне топката посилно треба да одат по неа или во Белгија, или во Германија, или во Франција...
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Две плавуши разговараат: - Што сакаш син ти да биде кога ќе порасне? -
Директор! - Зошто директор? - Да се расфрла со пари, нормално. А ти? -
Ја сакам да биде фудбалер. - Зошто баш фудбалер? - Кога ќе промаши гол
сите да викаат: Да ти ебам мајката! Да ти ебам мајката!
 
B

boki10messi

Гостин
Која песна ја пееја навивачите на реал после шестата година отпаѓање во 1/8 финале во ЛШ?
-Још једна у низуууу...:vozbud::vozbud:

А истата вечер дедо Флорентино Перез си ја запеа ТОНАМ ВО МООРЕ ОД СОЛЗИИИ
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Што ќе речеш ако има навивач на Челзи на Месечината?
- Проблем.
А 100 навивачи?
- Уште поголем проблем!
А сите навивачи?
- Проблемот решен!
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Блажо и вика на жената,лелел како ме еба денес Интер.-Кути и мене денес како ме еба Милан.А пак тој и вели дај ливчето да го видам.Не ми даде ливче му вика жената
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
Оди човек во книжара и прашува: - Дали ја имате книгата "Манчестер Јунајтед- најдобар тим во светот" ? Продавачката на тоа вели: - Извинете,бајките се наоѓаат во детското одделение.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
За време на фудбалска утакмица тренерот го тргнува на страна еден од помладите играчи и го прашува:
- Дали ти разбираш што е тимска игра?
- Да.
- Дали разбираш дека кога ќе излезеш на теренот, тимот е важен, а не ти како поединец?
- Да, тренеру.
- Дали разбираш дека кога ќе ти досудат фаул, не викаш и псуеш по судијата?
- Да, тренеру.
- Добро, ај сега оди на трибините и сето ова објасни и го на мајка ти.
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
- Зошто укинувањето на визата е тажен момент за македонскиот фудбал?
- Затоа што сега сите можеме во Европа, освен Вардар и Работнички.
 
Член од
17 декември 2007
Мислења
111
Поени од реакции
20
Wayne Bridge 'in realationship'to single.Jonn Teri like this
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.403
Поени од реакции
2.491
По завршувањето на утакмицата, тренерот изнервиран кон својот голман: Абе како можеше да примиш толку евтин гол ? -Голманот: ЕВТИННН??? Па ти немаш појма колку ми платија за него.
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Прочитај го ова! ВРЕДИ!!!
Below is a letter published in a British personal advice column.

------------

I am a sailor in the New Zealand Navy. My parents live in the suburb of Seatoun and one of my sisters, who lives in Palmerston North, is married to a guy from Manchester, England. My father and mother have recently been arrested for growing and selling marijuana and are currently dependent on my two sisters, who are prostitutes in Auckland.I have two brothers, one who is currently serving a non-parole life sentence in Mount Eaden Prison, Auckland, for the rape & murder of a teenage boy in 1994, the other currently being held in the Wellington remand centre on charges of incest with his three children. I have recently become engaged to marry a former Thai prostitute who lives in Christchurch and indeed is still a part time "working girl" in a brothel, however, her time there is limited as she has recently been infected with an STD. We intend to marry as soon as possible and are currently looking into the possibility of opening our own brothel with my fiancee utilising her knowledge of the industry, working as the manager. I am hoping my two sisters would be interested in joining our team. Although I would prefer them not to prostitute themselves, at least it would get them off the streets and hopefully the heroin.

My problem is this: I love my fiancee and look forward to bringing her into the family and of course I want to be totally honest with her. Should I tell her about my brother-in-law being a Manchester United fan?
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.444
Поени од реакции
11.073
Sto mu rekol C.Ronaldo na Kaka???? Za tebe sum Lionel Messi!!!!
A sto mu rekol Shrek(Rooney) na C.Ronaldo???Za tebe sum Arjen Robben!!
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.869
Поени од реакции
23.203
Policijata na Milano deneska izjavi deka prostoriite na fudbalskite klubovi Milan i Inter se ograbeni, najverojatno od organizirana banda.
Od prostoriite na Milan bile ukradeni site 7 trofei od Ligata na Sampionite, edniot trofej od Evropskiot Super kup kako i trofejot od Klubskoto Svetsko prvenstvo, dodeka od prostoriite na klubot na Inter se ukradeni 2 tosteri i edna stara perika na Masimo Morati


:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom