Фудбалските стадиони во Македонија

Толку од Градски, му треба обнова, или пак нов стадион?


  • Вкупно гласачи
    100

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Само да се прошири Градски. Теренот е добар (= Да сум јас главен, пред утакмица ќе ја “вадим“ тревата 2 дена :D Тогаш и Бразил нема да ни бидат рамни
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Ни треба нов стадион да имаме два поголеми стадиони како и сите други земји.И да се направи целиот во иста висина а не да се почнува нешто па да не се довршува.Градски да е целиот во висина на јужна ке биде многу убав стадион ама неможе да биде така заради "кинескиот ѕид" позади северна и да се помести стадионот накај јужна да ги нема атлетските патеки на што ќе личи едната страна ќе има едната ќе нема патеки неможе западна и источна да се поместат понапред затоа што крајните блокови на јужна ќе останат во позадина, така да јас сум за нов стадион.:wink:
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Ако има пари федерацијата најдобро ке биде да направат нов.Бидејки ново си е ново.Сега мислам дека тревата е ...катастрофа. (т.е нема ни трева :tapp: )
 
V

Viktoranius

Гостин
Стадионот во Струмица е супер Младост се вика. Капацитетот е околу 10 илјади не е лош. Само да се направат и трибините по страните и северната да се направи како јужната.
После ке ставам и некоја слика.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
137
Поени од реакции
0
Стадионот во Тетово е супер, а би бил уште подобар ако сите трибини бидат како главната.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
2.066
Поени од реакции
71
Со малку желба ,стадионите за многу бргу време можат да се средаат.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.608
Поени од реакции
11.149
Мислам дека треба едно ново стадионче, некое во Струмица.


 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
да се изградат уште пет-шест слични арени низ градовите ширум земјата како што е онаа во Скопје (Филип Втори), и да се кандидира Македонија за организација на Европско или Светско првенство, а кога би било тоа не знам, можеби накај периодот од 2025 до 2035 година...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нека го средат Градскиот Стадион во Тетово.
Најмалку што можат да направат е да стават рефлектори и да ја сменат тревата.А ако имаат можност за нешто повеќе тогаш не би било лошо и северната трибина да се покрие или да добие уште еден кат како што е јужната (главната) трибина.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нека го средат Градскиот Стадион во Тетово.
Најмалку што можат да направат е да стават рефлектори и да ја сменат тревата.А ако имаат можност за нешто повеќе тогаш не би било лошо и северната трибина да се покрие или да добие уште еден кат како што е јужната (главната) трибина.
Кој да го среди?

Државата? ФФМ? АМС? Тие сигурно нема да го сторат тоа.

Град Тетово, немаат доволно јак буџет.

Клубовите? Треба да е исплатлива инвестицијата за нив, но нема да е бидејќи и сега не се полни стадионот цел, па не ако го прошират. И не се финансиски моќни да вложат 500.000 евра за реконструкција.

Стадионите се тие што се, фудбал нема да има никогаш у државава.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.524
Поени од реакции
21.374
Па неможат клубовите. Тетовскиот терен е во очајна состојба затоа што три тима играат на него.
Според мене, ФФМ треба да направи некако за Ренова да не игра, затоа што нели...они се од Џепчиште, што мајка бараат на градскиот во Тетово? Тој припаѓа на Тетекс и Шкендија.

Друго, и јас мислам дека стадиониве најпрвин треба да се реновираат, да се пуштат малце реклами... да се направи добра кампања за македонскиот фудбал и сигурно дека публиката ќе дојде!
Вака, сигурно нема. Нашиот фудбал моментално е многу непопуларен. Нема ТВ пренос, во весниците (без Мак. Спорт), има само по 1/4 од страницата за МК-Фудбал.
Со вавките постапки, никако нема да доживееме да видиме полни стадиони во Македонија.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Стадионот во Тетово може да се направи топ.Може дури и да се направи еден голем солиден стадион на кој ќе може и репрезентацијата редовно да игра и да се играат квалификации.Додуше доволно е само да се покријат останатите трибини и да се постави нов терен,да се нашминка малце и ете стадион на кој што може да се игра и ЛШ и ЛЕ.А може на пример сите трибини да се дигнат како што е таа на главната,да се добие еден занаши услови голем стадион.
Реално на нас ни требаат неколку мали,но среден стадиончиња.Од 3 до 12 000 гледачи,покриени трибини,добри столчиња,добар тревник,соблекувални,санитарија и сл. на ниво и ќе биде одлично.Во Тетово реално доволно е 10-12 000 стадион,во Скопје покрај градски,треба можеби еден помал од 3-4 000 гледачи со една покриена трбина и одлична трева.Во Битола реновација на едната трбини и градење карши нејзе уште една таква иста.Во Прилеп главната трибина да се покрие и со столчиња цела да се направи и уште една таква од спроти.Во Струмица да се покрие и нашминка стадионот,во Охрид да се прошири и уреди гланата трибина.............
За другите градови немам појма какви стадиони имаат не сум ги видел.Сепак мали и добро уредени стадиончиња од 3-8 000 гледачи треба да се изградат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom