Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Cthulhu^, TheDude i Alek Stuki веќе потврдија дека им одговара вечерниот термин во четврток. Мислам и Кифла ќе биде ок така да не чекај, да не го загубиме терминот од многу колебање.

Гарант и нови ќе се јават штп ќе сакаат да играат така да земај го да не го испуштиме.

Јас ако некад не можам да играм а сте помалку од 12 ќе си платам 150 ден, нема да ве заебам :).
Tи уживај ти си капитен,ако неможеш да играш тогаш сигурно е голем проблем(сигурно не си можел да играш).Плус има деца кои ќе сакаат да играат па ќе те заменат ;)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Tи уживај ти си капитен,ако неможеш да играш тогаш сигурно е голем проблем(сигурно не си можел да играш).Плус има деца кои ќе сакаат да играат па ќе те заменат ;)
Не знаев дека сум капитен а мислам и моите поим немаат :icon_lol:. Немој вака ќе ги настрвиш против мене па ќе ме избркаат :D.

А ми се игра ептен, едвај чекам да играме на трева :).

Инаку и јас исто мислам стално ќе се најде некој да игра ако некој откаже :).
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Не знаев дека сум капитен а мислам и моите поим немаат :icon_lol:. Немој вака ќе ги настрвиш против мене па ќе ме избркаат :D.

А ми се игра ептен, едвај чекам да играме на трева :).

Инаку и јас исто мислам стално ќе се најде некој да игра ако некој откаже :).
Тие губат не ти,ќе те земеме од кај нас!! :D
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Тие губат не ти,ќе те земеме од кај нас!! :D
Да бе, ко у саботата на дождот коа се помешавме и Рашн Кид играше кај нас а Cthulhu^ од кај вас, збунка чиста :D.

Ај некад може ќе почнеме со трансфери па ќе фрчат фанти и пива на трансфер листа како плата :D.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
За во четврток не ме рачунајте мене многу е касно во петок сум 1 смена + додека стигнам до дома...
 

The Dude

Лајно
Член од
25 мај 2009
Мислења
502
Поени од реакции
321
Дечки, ако го земеме овој термин од 10:30, ќе има кај да седниме после утакмица?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Пред сала у зима ќе се скочаниме ќе мора да најдеме место за седење, некое кафанче или кафич :).
Во 00 30 тешко да има некој отворен а вака ќе се загрееме една,две,три чашки после и топло ќе ние :pos:
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Абе како што гледам на она за гласање,кој стигне гласа.Мислам пола од јузерите не ни играа фудбал прошливе утакмици со нас,барем нека пишат овде нека се изјаснат дали се сигурни што како. Ако не нека се затвори тој топик пошто не е тоа гласање за, Кој ќе биде шампион:cautious:
 
G

_Ghost_

Гостин
Еј ај ставете анкета да гласаме кој ќе биде шампион на крај на сезона.:icon_lol: Нека биде активна анкетата неколку дена на пример.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.870
Поени од реакции
7.268
Еј ај ставете анкета да гласаме кој ќе биде шампион на крај на сезона.:icon_lol: Нека биде активна анкетата неколку дена на пример.
Мала утеха...да видиш дека не беше до тебе таа грешка што ја напраи :D

Гледај голманов на Работнички што напраи..:icon_mrgr:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pV7tRQNxAxs
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom