Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Па ај да ја почнуваме што чекаме барем една работа да се реши што викате??
Дали читаш што се пишува?
Почекајте барем до утре да прашам дали сигурно ќе има балон ако не одма во сала да се закаже... Не избрзувајте со безвезе коментари да се организираме со помалку пишување добро ќе биде.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Дали читаш што се пишува?
Почекајте барем до утре да прашам дали сигурно ќе има балон ако не одма во сала да се закаже... Не избрзувајте со безвезе коментари да се организираме со помалку пишување добро ќе биде.
О.о ти будала ме правиш мене или изигруваш мада фака?Па читам затоа пишав за салата не ќе не чекаат нас до среда дали ќе го постават балонот или не после ќе нема термин.И ако моите коментари ти се безвезе направи скип :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Како ќе собираме екипи кога не знаеме за сигурно каде ќе играме?? Читај убаво не се летај затоа треба до утре да се почека прво да знаеме каде играме па да збираме луѓе отколку на двапати да го правиме тоа ако се промени местото и терминот.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Ај да почекаме со екипите барем до утре... Исто мислам дека ако сме повеќе од 16 луѓе (секоја екипа 6+2 замени) ќе биде добро да се направи трет тим пошто ќе стане каша попара со повеќе од 2 замени...
3 тима во 50 минути? Како ќе играме?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
3 тима во 50 минути? Како ќе играме?
Е тоа е проблем :) Како сакате може и да се менуваме повеќе од двајца сепак ако не да почекаме да видиме барем првиов пат колку луѓе ќе бидеме.
 
В

Вори

Гостин
Нема да има три екипи,нема сите да дојдат што се најавуваат.Така да ќе има едно 15 души отприлика.
 
В

Вори

Гостин
И кога ќе знаеме точно дали ќе има балон овој четврток?Ако нема,тогаш Никола да резервира во ''хорор салата''.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
И кога ќе знаеме точно дали ќе има балон овој четврток?Ако нема,тогаш Никола да резервира во ''хорор салата''.
Е сега уште еднаш да ве потсетам балонот треба да се постави во среда, не се 100% сигурни така ми рекоа, доколку поради Х причини не се постави пред нашиот термин да знаете дека овој четврток не може да се игра како што кажав вчера, меѓутоа јас ќе се чујам во вторник да ми потврдат за сигурно дали ќе го наместат пред нашиот термин.
Почекајте барем до утре да прашам дали сигурно ќе има балон ако не одма во сала да се закаже...
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Најјаки сте мајке ми. Се прснав од смеење!
Онака чудно им е, се е договорено ко што треба и само се повторуваат прашања! хахахаххахахахахаха какви ретарди сте од срце сте ме насмеале!:pos::pos:
 
В

Вори

Гостин
Е добро де,се случува да промашиме некое мислење на темава.Не спиеме на неа па да прочитаме се :)

Битно Супервизор ти ставил лајк,све што е контра нас поддржува.Што човек ќе беше не можам да разберам.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Него остајте фудбалот, дај да напраиме една иницијатива, во петок да праиме ФУДБАЛСКА КАФАНА..Онака до даска.. Шо викате, да кренеме иницијатива? :vozbud:
--- надополнето: Oct 16, 2011 9:16 PM ---
Е добро де,се случува да промашиме некое мислење на темава.Не спиеме на неа па да прочитаме се :)

Битно Супервизор ти ставил лајк,све што е контра нас поддржува.Што човек ќе беше не можам да разберам.
Мора да е контра бре другарче, он е ЦРВЕН!
Сака да направи раздор во нашата екипа, ама нема да му успее! МУАХАХАХАХХАХАХХА
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Најјаки сте мајке ми. Се прснав од смеење!
Онака чудно им е, се е договорено ко што треба и само се повторуваат прашања! хахахаххахахахахаха какви ретарди сте од срце сте ме насмеале!:pos::pos:
Само што помислив да ти пишам да не ги нервираш коа се сетив дека ти од нивна си :pos:. Пази да не ти прават тебе клизачи сеа :pos:.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Само што помислив да ти пишам да не ги нервираш коа се сетив дека ти од нивна си :pos:. Пази да не ти прават тебе клизачи сеа :pos:.
Под казна, ИНЗАГИ сеа автогол ќе си збрца :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom