Фудбалери Кајганџии! Season 12/13 [Пријавување: Играме 8х8 на поголем терен!]

Статус
Затворена за нови мислења.

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Ја реков, што е до мене слободно закажувај. Што помалку чекање - тоа подобро.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Дечки јас не гласав зашто СЕ ми одговара. Ми се чини четвртокот на СИТЕ им е ок, ем после може туширање и право во диско (шала :D).

Капарот ни се враќа во рок од 6 месеци отприлика таман до пролет го имаме назад :).

Што е до мене слободно може да се земе четвртокот, мислам на сите им е ОК и досега никој не рече НЕ ИГРАМ.

Четвртокот ми е некако најсигурен термин дека сите ќе може да дојдат што играа досеа а и новите што сакаат.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Закажувај, и ако не се собереме од форумов 12, сигурен сум дека можеме да најдеме други луѓе за да комплетираме термин...
Да се знае само ден порано до среда да се изјаснат кои ќе играат сигурно.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Ајде да почекаме уште малку да пишат сите и две работи да си знаете, капарот може да пропадне како што кажав еве да повторам ако пример некогаш немаме доволно луѓе и ако не откажеме до 12 часот дента, пропаѓаат 1800ден и тоа важи за двапати за целиот капар што е -3600ден. Ако се откаже после трет пат ни го земаат терминот. И втора работа во среда треба да местат балон така ми кажаа на телефон ова е најверојатно дека ќе се случи, што значи во четврток би требало да има балон, доколку нема тогаш нема играње ова секако само за овој четврток важи.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Честито 100 страни поминати за само 4 партии фудбал. Во просек 25 страни за 1 меч договарање. Шо убао. :ROFLMAO:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Честито 100 страни поминати за само 4 партии фудбал. Во просек 25 страни за 1 меч договарање. Шо убао. :ROFLMAO:
јас па мислев од 2007ма е темава. :pos:

Е ако де, подобро 100 страни договарање за фудбал него тролање :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Во ред нека пишат сите ама изгледа ние што бевме минатиот пат и плус замени имавме, сме сигурни а гледам стално има и по некој нов што сака да игра.

Така да ми се чини 12 ќе наоѓаме а капарот е глупо да пропадне, ако немаме екипа до среда вечер ќе ја откажеме пред 12 и завршена работа.

Во краен случај терминот е СТАЛЕН и сите ќе знаат дека до среда мора да се пишани во листа.

Тие што гласале петок нека кажат дали и четврток би играле пошо ако ДА да не комплицираме и да го земеме!
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
Нека потврдат и другите и закажувајте терминот...
--- надополнето: Oct 15, 2011 4:09 PM ---
  • Guuner_L i dragnosky
  • Кои се овие? Мислам дека немаат играно со нас последниве 3 утакмици,барем нека пишат и овде дека играат,не само да гласаат за термин.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
И сеа дечки шо прајме, резервираме денес или утре од сабајле?

To be or not to be :D.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Од прилика сите гледам пишаа од кај нас од кај црвениве нека пишат Чтулу, TheDude. Кифла и кој има уште што не кажа дали му одговара од другава екипа исто кој фали па утре да резервираме.
ПС. Видете си уште еднаш за капарот да не има после недоразбирања пошто ќе мора тоа да се остави за да се земе стален термин.
 
В

Вори

Гостин
Резервирајте го тој термин и мирна глава.Иначе дечки јас најверојатно ќе бидам редовен,а некогаш кога нема да можам да играм,тогаш ќе си најдам замена,така да нема никакви шанси да ве заебам.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Од прилика сите гледам пишаа од кај нас од кај црвениве нека пишат Чтулу, TheDude. Кифла и кој има уште што не кажа дали му одговара од другава екипа исто кој фали па утре да резервираме.
ПС. Видете си уште еднаш за капарот да не има после недоразбирања пошто ќе мора тоа да се остави за да се земе стален термин.
Cthulhu^, TheDude i Alek Stuki веќе потврдија дека им одговара вечерниот термин во четврток. Мислам и Кифла ќе биде ок така да не чекај, да не го загубиме терминот од многу колебање.

Гарант и нови ќе се јават што ќе сакаат да играат така да земај го да не го испуштиме.

Јас ако некад не можам да играм а сте помалку од 12 ќе си платам 150 ден, нема да ве заебам :).
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom