Фото натпревар #181 Зајдисонце

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.755
Поени од реакции
7.733
dojrani... 2220... obedineta mkd, vo eu

mozebi
Хахах,сфатив,глупо од моја страна,али никад не сум бил у Охрид ни Дојран,така да не се ориентирам што има,што нема таму )))))
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.556
Хахах,сфатив,глупо од моја страна,али никад не сум бил у Охрид ни Дојран,така да не се ориентирам што има,што нема таму )))))

ne si propustil nisto...

oh za 2-3 dena maks e ok za poveke tesko, pogotovo ako imas moznosti da setas niz svetot. deka vredi da se vidi, vredi pogotovo pa i deka nema bog znae sto vo mkd. ova e stvarno ubavo ali realno tolku e, nekolku dena da vidis se...

dojran pa ic ne go mozam, komarci vrie, vo dzungli podobro sum proagal nego tamu.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.930
Поени од реакции
8.766

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.755
Поени од реакции
7.733
ne si propustil nisto...

oh za 2-3 dena maks e ok za poveke tesko, pogotovo ako imas moznosti da setas niz svetot. deka vredi da se vidi, vredi pogotovo pa i deka nema bog znae sto vo mkd. ova e stvarno ubavo ali realno tolku e, nekolku dena da vidis se...

dojran pa ic ne go mozam, komarci vrie, vo dzungli podobro sum proagal nego tamu.
Хахах џунгли,имам слушано за ова
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
4.210
Поени од реакции
3.556
Хахах џунгли,имам слушано за ова

Ќути, порано прележав малерија во Индонезија и пак кога ќе спомне некој комарец прво нешто што ми паѓа на памет е Дојран. До толку да неможат да го решат тоа е чудо, али то а е МКД се е можно.
 

chef_cook

milf's hunter
Член од
25 октомври 2011
Мислења
2.755
Поени од реакции
7.733
Ќути, порано прележав малерија во Индонезија и пак кога ќе спомне некој комарец прво нешто што ми паѓа на памет е Дојран. До толку да неможат да го решат тоа е чудо, али то а е МКД се е можно.
Епа слабо џин-тоник пиеш,хахаха
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.930
Поени од реакции
8.766
Дечки, до вечер пријавување!
евентуално ако некој е баш сега на одмор и го чека тоа посебно најубаво на цел свет зајдисонце вечер, ќе почекаме и ние до утре ;)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.678
Поени од реакции
2.537

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.106
Поени од реакции
11.448
САМО ПО ЕДНА ФОТОГРАФИЈА ЗА НАТПРЕВАР! Колку време едно исто? За уши ќе ве тегнам!!! Одбери една за другите си има тема, глеј шуба е Зајди(ебано)сонце
Првата, другите по грешка заборавив да ги избришам, не се нервирај. :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
1.678
Поени од реакции
2.537
Легендарното зајдисонце во Охрид, на 9-10 јануари годинава :D
Како горда Охриѓанка имам многу тежок избор :D Зајдисонцата во Шведска парираат на оние во Охрид, @Agda Beata е доказ со сликата.
Ама дома си е дома, локал патриот до крај.
Прегледај го приврзокот 266636
Стојан прави страшни слики од Охрид, ама и ова ми се бендисува!
 
На врв Bottom