Фото натпревар #181 Зајдисонце

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.080
Поени од реакции
22.126
Хахах,сфатив,глупо од моја страна,али никад не сум бил у Охрид ни Дојран,така да не се ориентирам што има,што нема таму )))))

ne si propustil nisto...

oh za 2-3 dena maks e ok za poveke tesko, pogotovo ako imas moznosti da setas niz svetot. deka vredi da se vidi, vredi pogotovo pa i deka nema bog znae sto vo mkd. ova e stvarno ubavo ali realno tolku e, nekolku dena da vidis se...

dojran pa ic ne go mozam, komarci vrie, vo dzungli podobro sum proagal nego tamu.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
ne si propustil nisto...

oh za 2-3 dena maks e ok za poveke tesko, pogotovo ako imas moznosti da setas niz svetot. deka vredi da se vidi, vredi pogotovo pa i deka nema bog znae sto vo mkd. ova e stvarno ubavo ali realno tolku e, nekolku dena da vidis se...

dojran pa ic ne go mozam, komarci vrie, vo dzungli podobro sum proagal nego tamu.
Хахах џунгли,имам слушано за ова
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.080
Поени од реакции
22.126
Хахах џунгли,имам слушано за ова

Ќути, порано прележав малерија во Индонезија и пак кога ќе спомне некој комарец прво нешто што ми паѓа на памет е Дојран. До толку да неможат да го решат тоа е чудо, али то а е МКД се е можно.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Ќути, порано прележав малерија во Индонезија и пак кога ќе спомне некој комарец прво нешто што ми паѓа на памет е Дојран. До толку да неможат да го решат тоа е чудо, али то а е МКД се е можно.
Епа слабо џин-тоник пиеш,хахаха
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.048
Поени од реакции
13.540
Дечки, до вечер пријавување!
евентуално ако некој е баш сега на одмор и го чека тоа посебно најубаво на цел свет зајдисонце вечер, ќе почекаме и ние до утре ;)
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
САМО ПО ЕДНА ФОТОГРАФИЈА ЗА НАТПРЕВАР! Колку време едно исто? За уши ќе ве тегнам!!! Одбери една за другите си има тема, глеј шуба е Зајди(ебано)сонце
Првата, другите по грешка заборавив да ги избришам, не се нервирај. :D
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Легендарното зајдисонце во Охрид, на 9-10 јануари годинава :D
Како горда Охриѓанка имам многу тежок избор :D Зајдисонцата во Шведска парираат на оние во Охрид, @Agda Beata е доказ со сликата.
Ама дома си е дома, локал патриот до крај.
Прегледај го приврзокот 266636
Стојан прави страшни слики од Охрид, ама и ова ми се бендисува!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom