Фотографска изложба под отворено небо (Плоштад Македонија 15.06.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Ај и јас да поставам едно, две прашања. Какви треба да се фотографиите? Чисти, мислам директ од апарат или пак може и допуна во фотошоп? И дали треба да се пратат некаде предвреме или пак директно на плоштад на 15-ти?
Фала за одговорите!:salut:
Toчкест примаат и нови членови.

Нина се разбира можи фотошоп само не премногу претерувања или фотошоп манипулации, сечење, многу ефекти и такви работи.
Инаку сега можеш да оденсеш на плоштад твои веќе испринтани фотки, оти повеќе неможи да се праќаат фотки во клубот до 8 ми беше последно.
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Toчкест примаат и нови членови.

Нина се разбира можи фотошоп само не премногу претерувања или фотошоп манипулации, сечење, многу ефекти и такви работи.
Инаку сега можеш да оденсеш на плоштад твои веќе испринтани фотки, оти повеќе неможи да се праќаат фотки во клубот до 8 ми беше последно.
Како сега? Цело време има некој од тимот на плоштад? Или во определено време? Или пак можеби мислиш на денот на изложбата?
Фала за одговотот!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Како сега? Цело време има некој од тимот на плоштад? Или во определено време? Или пак можеби мислиш на денот на изложбата?
Фала за одговотот!
На денот на изложбата мислам ќе треба да ги ставиш.

http://forum.idividi.com.mk/forum_posts.asp?TID=13971&PN=4

Еве линк овде контактирај со организаторите.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
А нови членови примате?:)
Клубот е формиран во ноември 2007 , и до сега има 50-тина членови . Тоа се млади луге на кои фотографијата им е хоби , но се многу сериозни во пристапот и изразот .

Точкест , примаме нови членови , во секое време . Секоја среда од 20:00 часот се среќаваме во Мала станица на вториот кат . Добредојден си .

Нина , важно е фотографиите да бидат авторски , т.е. твои . Сосема е неважно како ќе ги спакуваш како краен производ . Најважно е да ти се допаѓаат тебе , а ако најдеш макар уште едни очи кои во твоите дела ќе најдат убавина , тогаш си успеала . Секако дека може да си поиграш во фотошоп во доза во која ти ќе одлучиш .

Поздрав , се гледаме на изложба
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Flix i Victorija me nasakavte, sigurno ke dojdam, pa makar so edna fotka. Lele kolku mi e merak, ke bide dosta interesno, sigurna sum deka ke ima preubavi fotografii.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Јас сигурно ќе поминам како разгледувач и подржувач на уметноста:smir:.
Па баш ќе видам и што се фотографирале вие кајганџиите Точкест Фликс итн...
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Клубот е формиран во ноември 2007 , и до сега има 50-тина членови . Тоа се млади луге на кои фотографијата им е хоби , но се многу сериозни во пристапот и изразот .

Точкест , примаме нови членови , во секое време . Секоја среда од 20:00 часот се среќаваме во Мала станица на вториот кат . Добредојден си .

Нина , важно е фотографиите да бидат авторски , т.е. твои . Сосема е неважно како ќе ги спакуваш како краен производ . Најважно е да ти се допаѓаат тебе , а ако најдеш макар уште едни очи кои во твоите дела ќе најдат убавина , тогаш си успеала . Секако дека може да си поиграш во фотошоп во доза во која ти ќе одлучиш .

Поздрав , се гледаме на изложба
Еееј:) па во Петокот сликав во студиото на Мала станица:) со Роберт(професор ми е:)) Закон. Во Среда доаѓам обавезно:)
Инаку денес испринтав фотките....па во Недела се гледаме на штипки:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Си поминавме супер. Јас дојдов после потопот:) и си закачив мои скромни 10 фотки. Одма се најдов со Мистичен, имавме еден ред кајганџиски фотки(Точкест, Мистичен, Мокар(Дејан)).
Се запознав и со Викторија, уствари да ти се викала Нина:)
Една слика ми зема едно циганче што тврдеше дека му е сестра, малце непријатно чувство беше кога гледавме дека си зема слики па му се пуштивме на малце шамари, па почна да паламуди, али на крај кога сликата беше крајно оштетена му ја дадов:( а најубава ми беше сликата ММЕ. Во глобала одлична работа, настан на кој што секој можеше да си закачи своја фотографија и да покаже што знае:)
Пак ќе кажам браво за идеата:)
 
P

Princ

Гостин
Навистина супер беше, се надевам ќе премине во традиција :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Топ беше, освен што пукна силен дожд во времетраење околу 20 минути. Битно, фотките преживеаа :)

Ставив фотки од вчерашниот настан во галерија, може да ги погледнете.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Супер беше се видов со Точкест,ред хот, Мистичен и со Поисн Грл , Навистина интересен настан
 

mmm121

Pentaxian
Член од
27 јуни 2006
Мислења
545
Поени од реакции
21
Топ беше, освен што пукна силен дожд во времетраење околу 20 минути. Битно, фотките преживеаа :)

Ставив фотки од вчерашниот настан во галерија, може да ги погледнете.
Може ли точен линк до галеријата???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom