Фотографска изложба под отворено небо (Плоштад Македонија 15.06.2008)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Имам чест да Ве поканам на првата фотографска изложба под отворено небо . Изложбата е во организација на фото клуб Фотографика од Скопје.
Локација : плоштад Македонија
Време : 15 јуни 2008 година , 09 - 21 часот

Цел ден фото хепенинг . Се гледаме на плоштад .
 

Attachments

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Фала за информацијата...викаш може со свои фотки а? Значи да спремам за принт, а ти да обезбедиш една жица од 100 метра:pos:
Закон:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Имам чест да Ве поканам на првата фотографска изложба под отворено небо . Изложбата е во организација на фото клуб Фотографика од Скопје.
Локација : плоштад Македонија
Време : 15 јуни 2008 година , 09 - 21 часот

Цел ден фото хепенинг . Се гледаме на плоштад .
Да седнеме утре на кафе со Дени и да се договориме медиумски да го покриеме настанот ;)
 
P

Princ

Гостин
Одамна сум известен за изложбава и планиран ми е дел од денот на 15ти за на плоштад. Верувам дека ќе биде супер. Се гледаме таму :)
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Договорено . Почни да спремаш фотки , очекувам да закачиш фотографија и ТИ !

Поздрав до тебе Мистичен :)
 
P

Princ

Гостин
Јас уживам да гледам фотографија, досега немам сликано ништо :)

Инаку мислам дека требаат упатства на темава до кога се примаат фотографиите, каде се праќаат и како... Знаеш, детали. Ваљда не може тој ден да се појавам на плоштад, и да ви дадам УСБ стик и да ви речам во фолдерот "moi sliki" има една слика со име IMG_00548.jpg. Закачете ја :)
Ако нема до покасно, ќе се потрудам јас да ги најдам и да ги напишам овде деталите.
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Јас уживам да гледам фотографија, досега немам сликано ништо :)

Инаку мислам дека требаат упатства на темава до кога се примаат фотографиите, каде се праќаат и како... Знаеш, детали. Ваљда не може тој ден да се појавам на плоштад, и да ви дадам УСБ стик и да ви речам во фолдерот "moi sliki" има една слика со име IMG_00548.jpg. Закачете ја :)
Ако нема до покасно, ќе се потрудам јас да ги најдам и да ги напишам овде деталите.
Да баш така , ќе се појавиш на плоштад на 15 јуни со твоите фотографии испринтани во било кој формат ќе си најдеш слободно место на жицата , штипки ќе ти дадат од клубот и ќе си ги закачиш твоите дела .
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Да баш така , ќе се појавиш на плоштад на 15 јуни со твоите фотографии испринтани во било кој формат ќе си најдеш слободно место на жицата , штипки ќе ти дадат од клубот и ќе си ги закачиш твоите дела .
А дали Вики ќе може да се закачат 24 фотки?:)
Тенчев, тенчев и испаднаа 24-5 фотки:)
Да си знам дали да ги пуштам на принт:)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ќе може бе, ја ќе фукнам едно 30-50.
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Јас веќе пратив, инаку мислам лимитот е 10 фотки мислам.

Се гледаме на 15 ти
 
Член од
3 март 2008
Мислења
69
Поени од реакции
37
Настанот има за цел да се популаризира фотографијата како уметност. Поканети се и веќе потврдија учество , познати и признати фотографи од Словенија , Хрватска , Србија , Босна ... Учесниците од странство праќаа дигитални фајлови , а Фотографика превзеде обврска истите да ги испринта . Од тие причини имаше лимит од 10 фотографии . Сите други кои ќе си испринтаат фотографии на свој трошок , немаат ограничување на бројот .
Секој , ама баш секој ,може да закачи авторски фотографии , какви сака и колку сака .
Затоа , прегледајте си ги архивите , и бујрум . Ќе видите што работи Клубот , ќе видиме што работите Вие , ќе размениме искуства , а дружбата ни е гратис :wink: .
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Настанот има за цел да се популаризира фотографијата како уметност. Поканети се и веќе потврдија учество , познати и признати фотографи од Словенија , Хрватска , Србија , Босна ... Учесниците од странство праќаа дигитални фајлови , а Фотографика превзеде обврска истите да ги испринта . Од тие причини имаше лимит од 10 фотографии . Сите други кои ќе си испринтаат фотографии на свој трошок , немаат ограничување на бројот .
Секој , ама баш секој ,може да закачи авторски фотографии , какви сака и колку сака .
Затоа , прегледајте си ги архивите , и бујрум . Ќе видите што работи Клубот , ќе видиме што работите Вие , ќе размениме искуства , а дружбата ни е гратис :wink: .
А нови членови примате?:)
 
Член од
10 јуни 2006
Мислења
118
Поени од реакции
7
Ај и јас да поставам едно, две прашања. Какви треба да се фотографиите? Чисти, мислам директ од апарат или пак може и допуна во фотошоп? И дали треба да се пратат некаде предвреме или пак директно на плоштад на 15-ти?
Фала за одговорите!:salut:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom