Фотографи, ајде да се поврземе (ваши онлајн портфолија)

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
одкога ке ги фотографирате, после ги шлакате во фотошоп или не ?
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
Кој сервис мислите дека е најдобар? Одлично е што си праиш back-up на архивата, па ако се случи нешто недај Боже, ќе си ги имаш пак сликите...
Flickr гледам дека дава 1тб простор за upload, јас имам веќе некоја цифра од 10-тина албуми на Google+ што не ме мрзело да ги уплоадирам......со тоа што гоогле-от ми е некако стерилен, дава опции за едитирање, ама малку и претерува.....
Плус френдовите само можеш да ги browse-аш, а не некои други луѓе што фотографија им е хоби или професија, па да те инспирира нешто....
Вреди ли со фликр да се бавам? Што е предноста?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Јас сум од почеток на Фликр, кога даваа само 200 фотографии. Сега супер новост е што дозволија 1 ТБ, а го оправија и дизајнот.
Google ми е баш како за ахрива на СЕКАКВИ фотографии (и тие што никој не го интересираат), а Фликр за покажување пред другите.

Мене ми е поинтересно Фликр поради френдовите, коментарите, групите и тн... Гугл никогаш не ме привлекол да го пробам.
 

Dave

subcomandante
Член од
15 февруари 2008
Мислења
1.663
Поени од реакции
2.949
На фликр ставаш фотографии што мислиш дека се вредни колку можам да разберам.....ок! Ќе почнам да работам и на тоа „портфолио“....
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.385
Баш така :)
Кога ќе отвориш профил (ако го немаш), сподели го линкот :)
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Фликр немам, ваљда ќе треба да отворам, дотогаш, гледајте директно на мојата страна ;) Ако ништо друго овде некако можам да ги заштитам сликите, не знам на фликр дали има таква некоја опција.

http://parizdesigns.weebly.com/photo-gallery.html
--- надополнето: 14 јуни 2013 во 10:46 ---
http://brkajrabota.mk/lifestyle/zivot/20973-patot-na-kapkata-foto

Сам ако не се пофалиш кој да те фали :D
Прекрасно :) Можи накратко да ја објасниш процедурата за сликање на вакво нешто?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
141
Поени од реакции
29

Kajgana Shop

На врв Bottom