Фотографи, ајде да се поврземе (ваши онлајн портфолија)

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.340
Поени од реакции
7.453
Спремив мислење за објавување во друга тема, ама решив да отворам нова.
Се работи за сајтови на кои првичната идеја е дружењето и споделувањето на фотографии. Патем, која е поентата на фотографијата доколку истата не биде прикажана.

Да продолжам. Денес наидов на еден нов сајт за споделување на фотографии http://www.fotocommunity.com

Значи покрај традиционалните www.deviantart.com , www.flickr.com и малку поспецифичниот www.demotix.com (специјализиран за новинарска фотографија), има уште мал куп на сајтови за споделување на фотографии.

Е сега на кратко за http://www.fotocommunity.com
Денес открив преку твитер дека на моја другарка фотографиите и ги ставиле на насловна и се регистрирав и јас. Сега за сега малку македонци има таму, само 16.

Линкувајте и други сајтови за фотографии и искуства стекнати на истите.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Претпоставувам дека сите имате некакво онлајн портфолио или користите некој од сервисите како Flickr, Deviantart, Picssa и тн.
Споделете ги линковите до вашите профили и портфолија во темава за да разгледаме што сме фоткале и за да се поврземе меѓу себе :)

Мојот прилично нов Flickr.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
^ Оваа грл ин д парк, симаптично девојче е. Блазе си ти Ејсиде :). Ме фасцинираше верверичката како си ја фатил. Исто така Tree Of Life е многу убава фотографија. А највеќе цвеќињата и капките. За лавот немам збор

Исто и јас ги чекам на горенаведените членови.

Не сум јас никаков професионалец, само кажав кои ми се свиѓаат највеќе
 
Член од
18 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
55
Убави портрети.
Само не ми е јасно зошто ова и ова се окарактеризирани како Adult Content :)
Благодарам на убавите зборови, сеуште не е баш нај нај но ќе се подобруваме :) P.S.
Грешка променето е сега се гледаат :) Инаку мислам дека ова е една од подобрите страни за фотографија.....
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
јас немам сеуште,ќе направам па ќе ставам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom