Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Него ја не можам да најдам на нет зошто Макс имаше ужасен старт? Негова грешка или лоши сетинзи на болидот? Не верувам дека беше нешто до болидот, пошто на крај згази дечкото.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.010
Поени од реакции
6.040
Не го отвара линкот, ама уште трае состанокот, така што ништо не се знае :)
https://www.skysports.com/f1/live-blog
Си го избришав постот, фејк е изгледа. Ваљда паднале на фејк, па и онн го избришале.

Некоја од нашиве страни го имаше стаено, не ми текнува која, со благодарност дури до некој. Ама изгледа он ги истролал ептен.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Three Little Words - No Further Action

Заслужена победа на Макс, све остало ќе беше закопување на овој спорт уште подлабоко од она дно на кое моментално тапкаат.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
1.376
Пред крај на трката Макс го мина тимскиот колега Гасли за цел круг, или така ми се причини ????
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.240
Поени од реакции
41.567
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Него ја не можам да најдам на нет зошто Макс имаше ужасен старт? Негова грешка или лоши сетинзи на болидот? Не верувам дека беше нешто до болидот, пошто на крај згази дечкото.
Нико вика дека сам заебал работа со кумплунгот
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.807
Поени од реакции
33.640
Нек иде све у 3 лепе ПМ. Една трка ќе има интересна, и јас на работа ќе сум. :tapp:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.682
Поени од реакции
38.869
Тргнал на ниски обртаи. Мислам дека во ф1 немам видено возач ко Верстапен, се бори до крај за позиција, и самиот знае дека е најдобар и нема респект за никого. Леклер иако е потенцијал ги нема тие квалитети, он е само дете што слуша наредби.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
790
Поени од реакции
1.581
Јас не очекував поинаков "суд" за Макс.Може имаше најужасен старт, ама се се бореше лавовски цела трка перфектно, само малку, помалку да лаже хахах.[DOUBLEPOST=1561961189][/DOUBLEPOST]
Тргнал на ниски обртаи. Мислам дека во ф1 немам видено возач ко Верстапен, се бори до крај за позиција, и самиот знае дека е најдобар и нема респект за никого. Леклер иако е потенцијал ги нема тие квалитети, он е само дете што слуша наредби.
Можеби дека Чарлс е многу "пресен" во Ф1, ама како и да е има многу за учење. Колку и да се ривали Хамилтон и Фетел и колку и да имало борба за место, накрај ќе си подадат рака на подиум, тотално спортски, unlike Еклер. Тоа малце ми беше бљак.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Конечно извонредна трка. :cuc: Одамна вака не ме пукал адреналин како во финишот вчера.

Штета за Леклер. Сепак сакав дечкото да си начека прва победа. Ама секоја чест за Верстапен. Кога веќе победи сепак нејќев после се што направи да му ја одземат победата. Е сега очигледно му треба малку повеќе искуство што се тиче преземањето ризици. Не мораше баш тогаш и таму да претекнува. Се гледаше дека е побрз и дека кога-тогаш ќе го мине Леклер. Вака премногу отиде на ризик и можеше да остане без победа или па да направеше глупост двајцата да испаднат па да победи Ботас...

Супер што одморивме малку од Хамилтон, па и од Фетел. Овие двајца момци треба да се иднината на Ф1. Не би сакал да ги гледам во ист тим. Поинтересно е да ги видам како ривали за титула. Е тоа ќе биде фешта... :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom