Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
11.427
Поени од реакции
10.291
Првите 5 позиции беа очекувани, барем според мене. Ама ова дека ХААС и Мекларен ќе се толку блиску до Ред Бул па и не баш, плус заостануваа само +0,900 од пол позиција.
Ептен позитивно изненадување.
Но, сепак ова се квалификации и не верувам да имаат исти race pace со Ред Бул.
Рено се разочарување досега, тапкаат во место наместо да го направат тој чекор напред што толку го зборат.

И за на крај, Пиере Гасли...допира нови дна мајсторов. Ништо чудно да го видиме торпедото назад во Ред Бул.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
2.860
Поени од реакции
1.842
Интересна трка мислам ќе биде утре. Во 1 сек од пол се први 8 што одамна не било, но и подоле се ептен начичкани со разликите. Баш ќе видиме како ќе биде и со следењето едем зад друг бидејќи е права тркачка патека. Мада ако тера вака (дај боже) борба да има кај Мерцедес Ферари, па и шофериве Хамилтон-Ботас, Ветел-Леклерк. Башка е Макс ако се улета утре у прв свиок ќе биде интересно.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
280
Поени од реакции
120
24 веќе неколку недели рекламираат дека ќе пренесуваат, така да годинава вајда конечно од прва трка ќе имаме пренос. Не знам што да кажам, рано е за прогнози, Мерцедес ќутеа и се влечкаа цели тестирања за последниот ден да се доближат на 3 илјадитинки до Ферари. Мислам дека ќе биде интересно, бар во првиот дел од сезоната :)
Пренесуваат?
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.406
Поени од реакции
974
Ќе ги тури денес Леклерк, ни Фетел ни Хаамилтон ќе се видат денес, така ми стои работава :). Интересно ќе ми е да видам Кими што ќе направи на тркава со оглед дека нешто повеќе од секунда е спор на квалификации:cool:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
742
Поени од реакции
804
Реков јас вчера..

Можда ке му наредат суптилно на малиот да стартува потромо за Ветел да може да оди напред за да не се срамат по радио да интервенираат каде сите ги слушаат :ROFLMAO:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.335
Поени од реакции
1.248
За Ферари сум, ама ова со Леклерк нема смисла. Кој курац.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.016
Поени од реакции
4.960
Како да му рекле, не брзај, нека те помине на старт....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
8.846
Поени од реакции
10.028
На тимско радио му се јавија на Фетел да го пропушти Леклерк?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.890
Поени од реакции
26.397
na startov od sezonava, vetel nalikue deka e vtor vozac, a ne leklerk .... brao mali.

A sainz ne znam sto ocekuvase tuka, uste na radio vika deka ne mu se verue so naprail verstapen, pa decko kaj da odi priklesten bese a traektorijata u takva situacija se znae kakva e, izbrza da go pomine i ne cekase posigurna varijanta, negova greska e ova, ne na verstapen.
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom