Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
2.765
Поени од реакции
3.844
ОД толку што е шупак 44-кава, метеор да падне на планетава, ќе преживее.
Страшна работа. Го јадеше од Фетел у дуелот, и пак иде дечкото си врти кругови лабаво, формули се сјебуваат, крила се откачуваат.
У гз е праен циганов.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.890
Поени од реакции
26.397
na leklerk mu se place, gnjuri u solzi u kaciga, ovie po radio mu vikaat uzivaj decko, od botas begame mnogu. :pos::pos::pos:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
742
Поени од реакции
804
Еее ако не направеше грешка Ветел сега ке можеше да го помине Леклер, само на ваков начин може :tapp:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.890
Поени од реакции
26.397
botas sigurno go pominuva, a nisto cudno i verstapen, ke izgubi podium a ovie po radio mu vikaat kalkulacijata deka im e ok za vtoro meso.
Koja sramota se ej, kakvo javno blamiranje praat ferari ne edna, tuku dve trki po red, sramot go opipuvaat i im se smee cel svet.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
415
Поени од реакции
134
Hamilton , tolku sreka u zivotot majko mila, a i timot na mercedes tolku pederi pa apludirat
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.943
Абе цел свет пресмета дека 10 секунди у 2 круга отидоа, само овие на тимско радио на Ферари којзнае што сметаа и што правеа, жити глупердите...
Овие па од Рено:pos::pos::pos:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.890
Поени од реакции
26.397
kakva bonanza od maleri se izdesija u trkava
leklerk so motorot, vetel nubot, renovo crkna u ista sekunda u ista krivina, i na kraj verstapen koj imase podium u rakav, i umre od smrt radi renoto ...

inace

 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.890
Поени од реакции
26.397
Ricciardo under investigation for not re-attaching the steering wheel after leaving his car. That might be the moment that saved Leclerc's podium as the Renault couldn't be moved away!

:pos::pos::pos:

si znae babanot kako da im vleze so klizaci na red bul i verstapen.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
742
Поени од реакции
804
Не само двете реноа на Даниел и на Хулк туку и третото на Саинз во истиот круг се паркира ама тоа се дотркала до гаражата, симптоматично ова со Ренаулт
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom