Формула 1 - сезона 2019

Кој ќе биде шампион во Формула 1 за сезоната 2019?


  • Вкупно гласачи
    101
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
12.750
Поени од реакции
13.970
Првите 5 позиции беа очекувани, барем според мене. Ама ова дека ХААС и Мекларен ќе се толку блиску до Ред Бул па и не баш, плус заостануваа само +0,900 од пол позиција.
Ептен позитивно изненадување.
Но, сепак ова се квалификации и не верувам да имаат исти race pace со Ред Бул.
Рено се разочарување досега, тапкаат во место наместо да го направат тој чекор напред што толку го зборат.

И за на крај, Пиере Гасли...допира нови дна мајсторов. Ништо чудно да го видиме торпедото назад во Ред Бул.
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.390
Поени од реакции
2.710
Интересна трка мислам ќе биде утре. Во 1 сек од пол се први 8 што одамна не било, но и подоле се ептен начичкани со разликите. Баш ќе видиме како ќе биде и со следењето едем зад друг бидејќи е права тркачка патека. Мада ако тера вака (дај боже) борба да има кај Мерцедес Ферари, па и шофериве Хамилтон-Ботас, Ветел-Леклерк. Башка е Макс ако се улета утре у прв свиок ќе биде интересно.
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
24 веќе неколку недели рекламираат дека ќе пренесуваат, така да годинава вајда конечно од прва трка ќе имаме пренос. Не знам што да кажам, рано е за прогнози, Мерцедес ќутеа и се влечкаа цели тестирања за последниот ден да се доближат на 3 илјадитинки до Ферари. Мислам дека ќе биде интересно, бар во првиот дел од сезоната :)
Пренесуваат?
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ќе ги тури денес Леклерк, ни Фетел ни Хаамилтон ќе се видат денес, така ми стои работава :). Интересно ќе ми е да видам Кими што ќе направи на тркава со оглед дека нешто повеќе од секунда е спор на квалификации:cool:
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.150
Поени од реакции
1.375
Реков јас вчера..

Можда ке му наредат суптилно на малиот да стартува потромо за Ветел да може да оди напред за да не се срамат по радио да интервенираат каде сите ги слушаат :ROFLMAO:
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
1.709
Поени од реакции
2.036
За Ферари сум, ама ова со Леклерк нема смисла. Кој курац.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
9.998
Поени од реакции
6.023
Како да му рекле, не брзај, нека те помине на старт....
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.142
Поени од реакции
15.886
На тимско радио му се јавија на Фетел да го пропушти Леклерк?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
na startov od sezonava, vetel nalikue deka e vtor vozac, a ne leklerk .... brao mali.

A sainz ne znam sto ocekuvase tuka, uste na radio vika deka ne mu se verue so naprail verstapen, pa decko kaj da odi priklesten bese a traektorijata u takva situacija se znae kakva e, izbrza da go pomine i ne cekase posigurna varijanta, negova greska e ova, ne na verstapen.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom