Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Менува ли некој тач на Doogee F5?

Од Али Еспрес ми е земен, во Анхоч не сакаат пошто не е земен кај нив.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Менува ли некој тач на Doogee F5?

Од Али Еспрес ми е земен, во Анхоч не сакаат пошто не е земен кај нив.
Може, ај сликни ми го телефонот и тачот убаво ... да не е лепен на цела површина а ти да си купил само тач ... како и да е сликни или ако си од СК дојди ќе видиме што како на лице место

Ај на ПП пиши ќе средиме работа
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
3
Поени од реакции
13
Колку што знам, не.



Пробав, и според се, на крај изгледа ќе да е ептен сериозен проблем. Бутлок се заклучува после рестартирање, гуглав и како што разбрав можно е да е проблем со nand. Тешко да се среди...
Ако бутлоадерот се заклучува при ресетирање имаш проблем со eMMC чип. Не се надевај премногу :(
 
Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
imam iphone 4 i odednas prestana da ne se gleda nisto na ekran a koga me bara nekoj zvoni telefonot ama ne mozam da se javam zatoa sto nisto ne se gleda na ekran sto moze da e problemot i dali se poprava
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Цркнат lcd+digitizer.
Се поправа,
Контактирај го Torte Mobile по ПП и се надевам брзо ќе завршите работа.

Sent from my m1 metal using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
imam iphone 4 i odednas prestana da ne se gleda nisto na ekran a koga me bara nekoj zvoni telefonot ama ne mozam da se javam zatoa sto nisto ne se gleda na ekran sto moze da e problemot i dali se poprava
Да пробаш да извадиш батеријата и пак да а ставиш[DOUBLEPOST=1461421037][/DOUBLEPOST]
imam iphone 4 i odednas prestana da ne se gleda nisto na ekran a koga me bara nekoj zvoni telefonot ama ne mozam da se javam zatoa sto nisto ne se gleda na ekran sto moze da e problemot i dali se poprava
Да пробаш да извадиш батеријата и пак да а ставиш
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
3
Поени од реакции
13
imam iphone 4 i odednas prestana da ne se gleda nisto na ekran a koga me bara nekoj zvoni telefonot ama ne mozam da se javam zatoa sto nisto ne se gleda na ekran sto moze da e problemot i dali se poprava
Задржи Home копче и on/off копче малку подолго па потоа пушти го само home button.
Во најлош случај нов екран.
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48

Колку кошта промена на вакво нешто кај Ајфон 4? Ова мислам дека е плоча за аудио чипови
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Колку кошта промена на вакво нешто кај Ајфон 4? Ова мислам дека е плоча за аудио чипови
[/quote]
Ова ти е матична плоча од телефон ... тешко дека ќе најдеш да купиш само плоча
ако сакаш имам iPhone 4 како нов само вифи ретко кога наоѓа мрежи, инаку 3г си тера, нема проблем, телефонот си е неверлок

или ти имаш плоча само да се смени ?
 
Член од
10 февруари 2015
Мислења
85
Поени од реакции
48
Ова ти е матична плоча од телефон ... тешко дека ќе најдеш да купиш само плоча
ако сакаш имам iPhone 4 како нов само вифи ретко кога наоѓа мрежи, инаку 3г си тера, нема проблем, телефонот си е неверлок

или ти имаш плоча само да се смени ?[/quote]
Na bratuced mi mu dale Ajfon 4, samo plocava bila rasipana trebala da se smeni, pa zatoa prasuvam dali ima ovde nekoi so menuvaat vakvo nesto i kolku bi cinelo toa?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ова ти е матична плоча од телефон ... тешко дека ќе најдеш да купиш само плоча
ако сакаш имам iPhone 4 како нов само вифи ретко кога наоѓа мрежи, инаку 3г си тера, нема проблем, телефонот си е неверлок

или ти имаш плоча само да се смени ?
Na bratuced mi mu dale Ajfon 4, samo plocava bila rasipana trebala da se smeni, pa zatoa prasuvam dali ima ovde nekoi so menuvaat vakvo nesto i kolku bi cinelo toa?[/quote]
Плоча ти е рамно на цел телефон
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
http://www.vip.mk/telefoni/-/gsm-advisor/Samsung/2189389/Galaxy A3 2016/IwlO79AvKRy7#ad-image-0

дали може и колку чини декодирање на овој мобилен ?
друго прашање, дали ако е декодиран има гаранција и по истекот на договорот со провајдерот ? (ВИП не декодира) или се губи гаранцијата ако се декодира ?
Може да се декодира со рутирање + бокс или да се декодира со купување код
со втората варијанта не ја губиш гаранцијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom