Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
18 октомври 2011
Мислења
72
Поени од реакции
83
Го имав избришано акаунтот, па кога го креирав пак, немаше повеќе заведен телефон. Ова може и некој баг на блекбери телефоните. Сега неможам да го активирам. Да бев во друга земја со документ за продажба скениран ќе го средеа. Ама тука кај нас .. јок. Па мислев некој да не се сретнал со овој проблем. Исто како кај iPhone ако заборавиш iCloud папала маца, освен ако не те мрзи реферати да пишуваш на Apple support..
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Нексус 5 после апдејт на вклучување го покажува само google логото и четири точки(анимацииите). Во recovery mode не може да се форматира, ми дава failed to mount cache. Ако некој знае што му е мајката, нека помага.
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Нексус 5 после апдејт на вклучување го покажува само google логото и четири точки(анимацииите). Во recovery mode не може да се форматира, ми дава failed to mount cache. Ако некој знае што му е мајката, нека помага.
дали некој хардверски проблем имал телефонот? Пример да не работи некој сензор или нешто слично...
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Нексус 5 после апдејт на вклучување го покажува само google логото и четири точки(анимацииите). Во recovery mode не може да се форматира, ми дава failed to mount cache. Ако некој знае што му е мајката, нека помага.
Симни си IMG од google
Отпакувај,
Стаи го уредот во fastboot/bootloader
И флешни си flash_all.bat
(Со ова све ти се брише од интерна меморија)

Ако и вака не пројде,тогаш може хардвер да е.

Sent from my m1 metal using Tapatalk
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
дали некој хардверски проблем имал телефонот? Пример да не работи некој сензор или нешто слично...
Колку што знам, не.

Симни си IMG од google
Отпакувај,
Стаи го уредот во fastboot/bootloader
И флешни си flash_all.bat
(Со ова све ти се брише од интерна меморија)

Ако и вака не пројде,тогаш може хардвер да е.

Sent from my m1 metal using Tapatalk
Пробав, и според се, на крај изгледа ќе да е ептен сериозен проблем. Бутлок се заклучува после рестартирање, гуглав и како што разбрав можно е да е проблем со nand. Тешко да се среди...
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Колку што знам, не.



Пробав, и според се, на крај изгледа ќе да е ептен сериозен проблем. Бутлок се заклучува после рестартирање, гуглав и како што разбрав можно е да е проблем со nand. Тешко да се среди...
Проба со мануелно флешување на партиција по партиција? Со flash-all.bat сум имал проблем, а со мануелно една по една не. Ако ти треба инструкција пиши.

Иако, можно е да имаш проблем и со нандот како што пиша, но испитај ја секоја опција претходно.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Проба со мануелно флешување на партиција по партиција? Со flash-all.bat сум имал проблем, а со мануелно една по една не. Ако ти треба инструкција пиши.

Иако, можно е да имаш проблем и со нандот како што пиша, но испитај ја секоја опција претходно.
Испробав се, ама ептен испадна болен Нексусов, изгледа му нема чаре. Ќе го носам на сервис можеби хардверски е сјебан, мада не знам како може при апдејт толку да се заебе...
 

krale

iFrit
Член од
30 јули 2011
Мислења
803
Поени од реакции
254
Испробав се, ама ептен испадна болен Нексусов, изгледа му нема чаре. Ќе го носам на сервис можеби хардверски е сјебан, мада не знам како може при апдејт толку да се заебе...
Донеси го ако можеш во сервис ќе видиме што му е.
 
Член од
10 април 2014
Мислења
17
Поени од реакции
0
Nov softver za nokia c5,kolku ke koshta.i koj raboti so toa.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Lumia 930 kolku bi kostalo da se otkluci na site mrezi?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Od t-mobile ako uspeam da go zeam.
Ako imas neso slicno ponudi.
Не е ефтинко ама единствено решение е така со кодови и само за т-мобиле може
цена имаш на ПП

Јас имам да ти понудам само ова што ми е во потпис сони Т3, ќе ти направам форумџиска цена :) ај на ПП ако сакаш
 

aG*

Член од
18 февруари 2015
Мислења
9
Поени од реакции
0
Поздрав дечки. Имам проблем со ајфон 4с. До пред некое време можев да користам вифи т.е ми ги наоѓаше мрежите сега неке пробав со ресет нетворкс па се до чистење на цел тел пак неке. се вклучува вифито но мрежи не наоѓа иако сум у близина на најмалки 6 мрежи. Чаре?
П.С Еве како ми излегува у сетингс.
 

Attachments

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Поздрав дечки. Имам проблем со ајфон 4с. До пред некое време можев да користам вифи т.е ми ги наоѓаше мрежите сега неке пробав со ресет нетворкс па се до чистење на цел тел пак неке. се вклучува вифито но мрежи не наоѓа иако сум у близина на најмалки 6 мрежи. Чаре?
П.С Еве како ми излегува у сетингс.
Хардвер друже, ако и залепен до рутер нема мрежа тогаш е вифи чипот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom