Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Ехеј.
Проблем со HTC evo ED , бидеќи си купив нов мобилен па го лставив него во неработна позиција и го укл пред една недела не се укл си ај реков батеријата е празна, го ставам на полнач не полни си рекоф Фак брикнат е, и сигурно то е работата. и сега чаре? некој да помогни нешто. ко ќе годржам копчето за укл трепнува беколку пати ламбичето за нотофикации црвено и толку, исто така и ко ќе го ставам на полнач светицрвено 6-7 секунди и се гади и толку, друга реакција нема. па некој да кажи нешто , помош, пример и тако даље . поздравв
Веројатно е падната под ниво батеријата, освен ако не е надувана
остави го подолго време на полнач нека полни, ако не отиди некаде нека ја "шокираат" батеријата
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Веројатно е падната под ниво батеријата, освен ако не е надувана
остави го подолго време на полнач нека полни, ако не отиди некаде нека ја "шокираат" батеријата
Незнам до шо беше ама го напрајв :) . читав на нет барав и најдов исти маки. па некое различни решенија. и го направив со овај пример
1-во ја вадите батеријата па ја ставате
2 го укл на полнач
3 држете на сите копчиња од мобилнио (двете за гласот,тоа за приклучување и копчето за камерата ) .
ако не ви успее на прв пат има и следен пат. така неколку пати и си дојде на место се укл :) доколку некој го има истиот проблем нека хо направи ова .Сепак фала на одгпворо. поздрав
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
аоо, не си знаел ништо. на јутуб има сигурно, побарај. ром на xda developers барај, би требало да има.
pa za sekoj telefon erazlicno,samsungot go fleshnav i sea super si raboti,imashe i ROM za nego i softver za praenje i tutorijal,e sea za alcatelot 890 nemozam da najdam
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво,
Знам дека моето прашање не е баш за темата али не најдов некоја посоодветна.
Како и да е јас често поправам телефони (најчесто нов екран, дисплеј и слично) но проблемот е тоа што деловите ги купувам од ebay па треба долго време додека стигнат тука па некако процедурата ми е бавна.... дали некој познава некоја фирма или приватно лице од Скопје или од др место шо продава такви делови за мобилни телефони па јас да си го порачам па за ден два преку пошта да го земам.... (Како што прават сервисерите во мкд)...
Поздрав
 

-Rubik-

>>{- _ -}<<
Член од
31 октомври 2009
Мислења
315
Поени од реакции
101
pa za sekoj telefon erazlicno,samsungot go fleshnav i sea super si raboti,imashe i ROM za nego i softver za praenje i tutorijal,e sea za alcatelot 890 nemozam da najdam
зашто не пробаш да го рутираш па да исклучиш/избришеш некои апликации, може ќе помогне.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво,
Знам дека моето прашање не е баш за темата али не најдов некоја посоодветна.
Како и да е јас често поправам телефони (најчесто нов екран, дисплеј и слично) но проблемот е тоа што деловите ги купувам од ebay па треба долго време додека стигнат тука па некако процедурата ми е бавна.... дали некој познава некоја фирма или приватно лице од Скопје или од др место шо продава такви делови за мобилни телефони па јас да си го порачам па за ден два преку пошта да го земам.... (Како што прават сервисерите во мкд)...
Поздрав
Контактирај ме на ПП ќе ти давам цени на делови
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Имам два нови Samsung Galaxy Alpha, колку чини и каде декодирање?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
зашто не пробаш да го рутираш па да исклучиш/избришеш некои апликации, може ќе помогне.
Hihi i za toa ke treba da bsram, ama mislam deka nema da vredi, youtube vika deka nema konekcija i kamerata i drugi aplikacii vikaat deka se prisilno zatvoreni zatoa baram nov rom da staam... Android 2.1 e
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
откодирање на самсунг с4 на УС целурар, модел R970... и колку кошта?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom