Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
на сони М рамот се преполнува т.е. 0 рам слободно без ништо уклучено и телефонот кочи, после рестарт пола рам е слободен и телефонот супер работи ... што може да е проблемот? апликација или?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
на сони М рамот се преполнува т.е. 0 рам слободно без ништо уклучено и телефонот кочи, после рестарт пола рам е слободен и телефонот супер работи ... што може да е проблемот? апликација или?
Пробај со хард ресет
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
Здраво...

Имам Galaxy Note 2 пукнато му е стаклото на екранот... Колку пари ќе ме кошта да се смене стаклото?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
113
Поени од реакции
48
Имам Xperia P година ипол. Батеријата многу брзо ми се троши, посебно при вклучен нет. Ако ми е 80% за една минута до 40% паѓа, а знае и да е на 30% и одма да ми се исклучи телефонот. И кога ќе го вклучам, почнува од 2% па ако угасам нет и го оставам, се накачува постепено до 50-60% без да го полнам... Дали со фактори ресет на мобилниов ќе се реши проблемот или сепак треба нова батерија? 1500ден ми бараат за нова во мобилара...
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Имам едно другарче има iPhone 4s и обична 5ка.Ај ако има тука некој што декодира да ми каже што пари ке го кошта за да ги среди? Ако не ви е тешко пишете посебно за кој колку пари треба.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
177
Поени од реакции
345
Zz
Imam htc thunderbolt od usa go donesov, arno ama se zaebav zosto e zastiten od verizon mrezata I tesko da se dekodira. Dali postoi nacin da se dekodira I kolku pari bi me kostalo tos pozz
 
Член од
12 август 2012
Мислења
317
Поени од реакции
100
Може ли некој кој има Самсунг С3 да ми слика во settings,about за да ја видам најновата верзија на софтверот?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
98
Поени од реакции
12
decki za alcatel one 890 dali znae nekoj kako da staam nov rom zashto so factori reset ne se opravuva,istiot problem se javuva,te prisilno e zatvorena aplikacijata,youtbe nema conekcija i taka natamu red drugi....znaci firmware i so koja flash tool alatka treba
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Ехеј.
Проблем со HTC evo ED , бидеќи си купив нов мобилен па го лставив него во неработна позиција и го укл пред една недела не се укл си ај реков батеријата е празна, го ставам на полнач не полни си рекоф Фак брикнат е, и сигурно то е работата. и сега чаре? некој да помогни нешто. ко ќе годржам копчето за укл трепнува беколку пати ламбичето за нотофикации црвено и толку, исто така и ко ќе го ставам на полнач светицрвено 6-7 секунди и се гади и толку, друга реакција нема. па некој да кажи нешто , помош, пример и тако даље . поздравв
 

Kajgana Shop

На врв Bottom