Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
еве вака, телефон од VIP, и сега го продадов на еден другар телефонот, и неговата картичка е na ONE.
и кога го оклучува му тере ПИН, го внесува неговиот пин и се ок.. и после му пише да внесе : МРЕЖНО КОПЧЕ??
ај ако може помош ???

Благодарам.
 
S

Sasha

Гостин
еве вака, телефон од VIP, и сега го продадов на еден другар телефонот, и неговата картичка е na ONE.
и кога го оклучува му тере ПИН, го внесува неговиот пин и се ок.. и после му пише да внесе : МРЕЖНО КОПЧЕ??
ај ако може помош ???

Благодарам.
Zaklucen e na Vip ke treba da se dekodira vo nekoja mobilara i posle nema gajle :)
 

the.cute.one :)

Some people eat to live , i live to eat <3
Член од
15 септември 2011
Мислења
56
Поени од реакции
14
ајде малце помош ако може :) купив телефон од tmobile бидејќи татко ми го зеде бесплатно е сега телефонот е кодиран само на tmobile картички , а јас сакам да користам на тој телефон one број ,,, ве молам помош !!!
телефонот е : alcatel 807 :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
ајде малце помош ако може :) купив телефон од tmobile бидејќи татко ми го зеде бесплатно е сега телефонот е кодиран само на tmobile картички , а јас сакам да користам на тој телефон one број ,,, ве молам помош !!!
телефонот е : alcatel 807 :D
Носи го во која било приватна мобилара и ќе ти го декодираат.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Moze li nekoj da mi pomogne? Mi donesoa Blackeberry telefonce od Amerika...ama nikade nema priklucok za SIM karticka...ima li nacin da se koristi vo Makedonija?
Едноставно Не! :) CDMA технологија, неподржано кај нас. Во Македониај операторите се GSM технологија, можеби за 2 милениума...
--- надополнето: Sep 20, 2011 7:52 PM ---
еве вака, телефон од VIP, и сега го продадов на еден другар телефонот, и неговата картичка е na ONE.
и кога го оклучува му тере ПИН, го внесува неговиот пин и се ок.. и после му пише да внесе : МРЕЖНО КОПЧЕ??
ај ако може помош ???

Благодарам.
Што телефон?
e-mail: gsmhacking@live.com за побрз респонд :)
--- надополнето: Sep 20, 2011 7:53 PM ---
За другарче, Nokia 2690, декодирање? Anyone?
Ти пишав цена по пп, поевтино може да најдеш со 100/200 денари можеби ако ти праат воопшто разлика.
 
Член од
23 септември 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Декодирање на Sony Ericsson Xperia X8, кодирана на Vodafone Netherlands...? Некоја информација некаква..?
 
Член од
22 август 2010
Мислења
110
Поени од реакции
14
Ме интересира колку би коштало декодирање на два телефона, HTC Inspire 4g i HTC Sensation 4g.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ме интересира колку би коштало декодирање на два телефона, HTC Inspire 4g i HTC Sensation 4g.
Приватна порака со цена од мене :)
--- надополнето: Sep 29, 2011 9:41 AM ---
Колку кошта оргинална маска за нокиа Н82?
4200 денари со монтажа, 3500 без монтажа - оригинална од нокиа
додека 1200 со монтажа, 500 без монтажа - а класа копија.
 

marTin*

мαјатιη™
Член од
10 октомври 2008
Мислења
287
Поени од реакции
12
Здраво,
Имам нокиа е75.Пред 1 месец ми падна и на екранот се појавија 2 црвени испрекинати линии и сега поцна да му се гаси екранот,понекогаш се управува и пак се губи.Ке може некој да ми каже до што е проблемот и колку ке ме кошта. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom