Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Нема тачови за рејсер, во овластениот сервис ќе му опнат цена сколку колку што телеофнот на старо вреди .)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.989
Дечки, декодирање за HTC HD2...? Нешто како да средам? Дека до сеа се немам замарано со тоа...
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Дали има излезено алатки/кодови за декодирање на Alcatel Ot-807? Знам дека за 806 има но за 807 сеуште не сум видел.Доколку има некој кој би ми дал код за да го декодирам пишете, ке ви ги пратам сите потребни информации.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Бесплатни не, платени да.
Два различни телефони, од инжињерска гледна точка.
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Ми треба помош за мојот брикуван или полубрикуван Samsung Galaxy S I9003. Нов ми е, работеше само околу 2 недели и толку. Не сака да се бутира, дојде со бутирањето до логото наSamsung и толку. Најголема трагедија е што не ми е купен од тука, па немам никаква гаранција. Ако може некој да ми помогне како или па да ми каже каде да го однесам да го поправат.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
И да си имал гаранција, ако сам си зезнеш - не ти сервисираат, барем бесплатно.
Ако е брикнат т.е. нема бут лоадер - 900 денари, ако е избришан ефс-то и сеќурити 1200 денари :) не е голема разлика во цена.
Тоа кај мене во сервис, во мојот потпис имаш линк со податоци за тоа каде работам.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Имам самсунг с8300 го ставив да се полни и нешто направи пуф кај усб-то и ми се исклучи телефонот го уклучив и сега не работи коплето уес Ц и тачот на телефонот додека камерата страничните копчиња и копчето НО си работат нормално ...сега усб портот мирисат на изгорено - некој да ми каже што е проблемот?!?!?!?!?
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Колку чини декодирање на Samsung Omnia 2 ?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Може ли да се декодира Samsung GT-E1170 ? Ако може, нека пише некој тука или нека ми прати порака, па да му дадам IMEI :)
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Може ли да се декодира Samsung GT-E1170 ? Ако може, нека пише некој тука или нека ми прати порака, па да му дадам IMEI :)
го прашав другар ми кој работи со тоа, по имеи може, ама кошта 20 евра, а ако му го однесиш да го сработи на бокс, коштало 300денари..
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Значи неможе овој телефон бесплатно. Фала многу, ако решам нешто ќе те контактирам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom