Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Некро, Сони Ериксон Т700 австријски провајдер може ли да се отклучи за мк мрежи и колку би коштало?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Некро, Сони Ериксон Т700 австријски провајдер може ли да се отклучи за мк мрежи и колку би коштало?
а2 платформа.
700 денари :)
адни ме на мсн, имам опција ако не си од скопје или во можност да дојдеш кај мене во сервис - со усб кабел преку твојот компјутер да ти го издекодирам :)
б.р.
алфа мобил
02,3161264

Necrophilia nokia 1209 od t-mobile kupen dekodiranje so pare ?
300денари.
за нив за жал сеуште нема опција Сервер Анлокинг :) ххх
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
флeт и маска за lg u880 how much ???
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
флет 1800.
маска, њама.
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Едно прашање...Дали е можно декодирање на S верзијата од iPhone?
Сестра ми оди во Америка, па ке ми донесе...200$ е. И ако не е можно, имате ли информации дали ке стане достапен за декодирање до октомври? Фала однапред.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
Zdravo

Se prasuvav dali bi mozel da stavam nekoj camera driver so 25/30fps na snimanje video klipovi na sonyericsson v630@w660.dokolu e mozno dali bo mozel da go simnam ili da mi dades link?

fala odnapred:)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Едно прашање...Дали е можно декодирање на S верзијата од iPhone?
Сестра ми оди во Америка, па ке ми донесе...200$ е. И ако не е можно, имате ли информации дали ке стане достапен за декодирање до октомври? Фала однапред.
dap. 50ojro.

ako mozes da mi kazes kako da dekodiram lg kp235 od t home
kupi si infinity - 280 evra, make test point i klikni na dugmeto unlock.
ili kaj mene - 400 denari.
alfa mobil 02.3161264
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
3
Здраво. Јас имам K700i и почна да ме дрибла, да губи светло, звук и вибрации кога некој ќе ми ѕвони. Или ако некој ми ѕвони стискам Answer и продолжува да вибрира а не ме слушаат и не ги слушам и го гасам и продолжува да вибрира додека не ја извадам батеријата. Не ми текнува на нешто друго ама се нешто ме дрибла да мора да ја извадам батеријата и да го уклучам пак. И сега сите си мислите софтвер (како и јас) ама не е софтвер. Го однесов да ми го флешуваат (пред мои очи, не го оставам никаде) и шлапнав 400 денари и работеше 1 ден и сега пак така прави. Па си викам да ве прашам вас што мислите дека може да е ако не е софтверот?
П.С. Батеријата BST-35 што треба да е 3.6V незнам како стана 4.1V ова го видов на едно програмче и си реков не е точно програмчето. И ја извадив батеријата, земав мултиметар (да си проверам јас, зашто сум електроничар) и мерам 4.1V и ЧУДЕСЕ :toe: и сега ми кажа еден другар дека имал другар со некоја нокиа што го дриблала, ставил батерија од битпазар 400 денари и му работела после...ама ова не ми е проверено.

Help?
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
можам ли некако да вратам избришани податоци од телефон???????
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
можам ли некако да вратам избришани податоци од телефон???????
дефинитивно НЕ!.
од мемориска картичка можеш, но од телефонската меморија не.

Здраво. Јас имам K700i и почна да ме дрибла, да губи светло, звук и вибрации кога некој ќе ми ѕвони. Или ако некој ми ѕвони стискам Answer и продолжува да вибрира а не ме слушаат и не ги слушам и го гасам и продолжува да вибрира додека не ја извадам батеријата. Не ми текнува на нешто друго ама се нешто ме дрибла да мора да ја извадам батеријата и да го уклучам пак. И сега сите си мислите софтвер (како и јас) ама не е софтвер. Го однесов да ми го флешуваат (пред мои очи, не го оставам никаде) и шлапнав 400 денари и работеше 1 ден и сега пак така прави. Па си викам да ве прашам вас што мислите дека може да е ако не е софтверот?
П.С. Батеријата BST-35 што треба да е 3.6V незнам како стана 4.1V ова го видов на едно програмче и си реков не е точно програмчето. И ја извадив батеријата, земав мултиметар (да си проверам јас, зашто сум електроничар) и мерам 4.1V и ЧУДЕСЕ :toe: и сега ми кажа еден другар дека имал другар со некоја нокиа што го дриблала, ставил батерија од битпазар 400 денари и му работела после...ама ова не ми е проверено.

Help?
зашто поставуваш прашања на кои сам си даваш одговор :)
пробај батерија, ако си електроничар отвори го види дали не има на долниот дел кај конекторот корозија или прљаво таму стојат филтри/капси за напојување играаат доста голема улога.
доколку не си спремен или незнаеш што зборам - однеси го во сервис.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
3
пробај батерија, ако си електроничар отвори го види дали не има на долниот дел кај конекторот корозија или прљаво таму стојат филтри/капси за напојување играаат доста голема улога.
доколку не си спремен или незнаеш што зборам - однеси го во сервис.
Батерија ќе пробам за пола саат, ќе позајмам иста исправна и ќе видам што ќе каже. Инаку нема оксидација на бакарот никаде зашто веќе ја одстранив. А за сервис не ми се носи зашто не верувам дека ќе знаат што е туку ќе мењаат дел по дел додека да погодат што било и се тоа во меѓувреме ќе ме чини многу пари, затоа и прашав тука, зашто е гага нели :) А за спремен сум, го имам два-три пати отворено и те разбирам што зборуваш ;)

П.С. Сакам да си купам К850 ама не да го платам 3 пати поскапо, туку да го платам 190 евра колку што е секаде во светов. Кај нас го најдов во 2be и тоа со цена од 17.490 ден. што не е во ред. Ако знае некој каде можам да купам нов К850i до 200 евра највеќе, нека пише.
 

sveto4aki2

РОДИТЕЛ
Член од
17 јануари 2009
Мислења
268
Поени од реакции
37
SONY ERICSSON W200i

Imam eden problem.Imeno telefonot pocna sam da mi se gasne a posledniot pat koga se izgasna pri baranje na pin vednAS MI SE GASNE NE SE VKLUCUVASE NIKAKO.Go odnesov kaj edno drugarce i toj mi kaza deka problemot e softverski odnodno deka treba da se formatira.Plativ 300 den za formatiranje ,sega telefonot funkcionira normalno se do vecerva koga pak se izgasnuva bez nikakva pricina iako drugite funkcii sega mu se normalni.POMAGAJTE.Baterija e provereno ne e ,go skenirav i telefonot i kartickata so NORTON nema nisto.Site funkcii mu se dobri samo sto koga ke mu tekne naednas se izgasnuva.
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
22
Поени од реакции
3
Епа јас пробав со две батерии, една OEM а друга кинеска и ништо. Пак ме дрибла :( Здравје...
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Imam eden problem.Imeno telefonot pocna sam da mi se gasne a posledniot pat koga se izgasna pri baranje na pin vednAS MI SE GASNE NE SE VKLUCUVASE NIKAKO.Go odnesov kaj edno drugarce i toj mi kaza deka problemot e softverski odnodno deka treba da se formatira.Plativ 300 den za formatiranje ,sega telefonot funkcionira normalno se do vecerva koga pak se izgasnuva bez nikakva pricina iako drugite funkcii sega mu se normalni.POMAGAJTE.Baterija e provereno ne e ,go skenirav i telefonot i kartickata so NORTON nema nisto.Site funkcii mu se dobri samo sto koga ke mu tekne naednas se izgasnuva.
Сервис

Епа јас пробав со две батерии, една OEM а друга кинеска и ништо. Пак ме дрибла :( Здравје...
сервис
 

Kajgana Shop

На врв Bottom