Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Здраво. Имам нокиа 6131и ми се појави некој проблем кога го вклучувам реботи неколку секунди додека да се појави основната слика и се исклучува..Го носев еднаш на сервис и само ми зедоаа 800 денари рабодеше две недели и еве сега пак истиот проблем.. Јас мислам дека е софтверски проблем иако не се разбирам многу во телефонија. Па ако знае накој како што нека помага.
 

McMurphy

натчовек
Член од
14 ноември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
33
сакам да прашам дали некој има флеширано SE k550i во w610i и што би ми препорачале дали е добро да го флеширам, дали може да има некои компликации, читав на нет ама сакам да знам од лично искуство од некој од форумот :helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
LG Prada му се расипа нешто touch-от слабо фака. Колко е да се направи..дали фолија ли што таму? :helou:
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
а да не знае некој од прилика колку коштаат слушалки walkman од оние обичните како на г502??
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
LG Prada му се расипа нешто touch-от слабо фака. Колко е да се направи..дали фолија ли што таму? :helou:
тачот за овој телефон е 40 евра, работи на отпор.

сакам да прашам дали некој има флеширано SE k550i во w610i и што би ми препорачале дали е добро да го флеширам, дали може да има некои компликации, читав на нет ама сакам да знам од лично искуство од некој од форумот :helou:
ќе добиеш само вокмен плеер, поразличен изглед на менито и нема да ти работи вратничето за камерата т.е. кога ќе сакаш да отвориш камера нема само со спуштање на вратичката да се отвара туку ќе мора да пристиснеш подолго време на дугмето за камера или од менти ода влезеш.
па на крај краишта и да не ти се допаѓаат тие мани, тогаш можеш пак да си го вратиш во к550 :)

Здраво. Имам нокиа 6131и ми се појави некој проблем кога го вклучувам реботи неколку секунди додека да се појави основната слика и се исклучува..Го носев еднаш на сервис и само ми зедоаа 800 денари рабодеше две недели и еве сега пак истиот проблем.. Јас мислам дека е софтверски проблем иако не се разбирам многу во телефонија. Па ако знае накој како што нека помага.
па рекламирај го таму кај што си го сервисирал.

во секој случај, немора да значи дека е сигурно софтвер. Кај многу нокии сум имал вакви случаеви, со софтвер моментално работи извесно време и после пак се појавува баг, пак исфлешувај го извесно време и пак праи проблеми.
може да има проблеми со напојување, капси за полнење, RAP3gV2 процесор и сл работи :) најубо однеси го назад во сервисот и пожали се.
сепак 800 денари не се малку за телефон што вреди 40/50 евра.
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
некро колку пари и дали можеш да декодираш сониериксон к200
 

zive_te

system a.d.m.i.n.........
Член од
9 април 2009
Мислења
386
Поени од реакции
4
Daj kazete nakratko kako da nadogradim softwer na nokia 6220c preku pc trebe? i t.n.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Daj kazete nakratko kako da nadogradim softwer na nokia 6220c preku pc trebe? i t.n.
Прати го ЛИНКОВ

преку пц ти е најдобро ... симнуваш нокиа софтвер апдејтер го поврзуваш некст некст и само си го симнува и става ... треба да имаш стабилен интернет да не ти паѓа и да не го вадиш мрдаш кабелот или телефонот :smir:
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Ме интересира како да напраам апдејт на софтверот на HTC HD 8282..?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ме интересира како да напраам апдејт на софтверот на HTC HD 8282..?
Види www/xxxx/xxx дали има нешто или побарај на официјалната страна хтц.ком

забрането рекламирање на сајтови кои содржат пиратерија.
б.р. Некрофилија
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
116
Поени од реакции
37
Кажујте кај можам да најдам маска за НОКИА 6120..........
 

Kajgana Shop

На врв Bottom