Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
во телефонсервис во битола бе некро од кај филип толку платив и ми го сменија овај дел

горниот дел на сликата
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
за 500 денари ти сменија флет? :) алал да им е.
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Декодирање на Sony Ericsson G502...?????благодарам однапред...:smir::smir:
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Да не знае некој како можам да го Декодирам мојот сони ериксон w880i??
Моментално работи само на Австриски компании.
 

D&E

Член од
15 февруари 2009
Мислења
87
Поени од реакции
1
Дали може да се декодира vodafone 527 работи само на Vip картичка, и колку пари ке ме чини?
-фала однапред
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
некро, колку пари кај тебе е 6600 слиде да се декодира, работи само на т-мобајл картица?
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
zavisi od hashot.
15e za free hash tabli
35 evra za tie sto idat na log
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Ме интересира дали се средува Блекбери Сторм да работи на Т-Мобајл мрежа? И дали функционира GPRS (EDGE)?

И нормално, ако се средува, колку чини?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Може да се најде по нетов некоја програма за да може телефонов да ми поддржува песни со мп4 формат?
Сони ериксон к 750и
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Може да се најде по нетов некоја програма за да може телефонов да ми поддржува песни со мп4 формат?
Сони ериксон к 750и
сони ериксон к750и поддржува мп4...провери ја резолуцијата на видеото...можеби е преголема...само звук слушаш, така?
 

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Поддржува ли SE-g502 флеш мени и флеш теми??
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Дали за декодирање е потрбно INFINITYBOX(некој си уред таков) или е доволно само софтвер ?!?!
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали за декодирање е потрбно INFINITYBOX(некој си уред таков) или е доволно само софтвер ?!?!
Зависи за кој телефон марка модел ... и други работи ... ќе ти објасни Necrophilia подетално
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали за декодирање е потрбно INFINITYBOX(некој си уред таков) или е доволно само софтвер ?!?!
во принцип за секоја платформа и модел има различен бокс што е најдобар во тоа и има редовен апдејт и најстабилно си ја врши работата.
пр. инфинити бокс ги работи оние ефтини алкатели и сажеми што се по 1000 денари на ново во при пејд, додека исто така и сагемдд ги работи ефтините сагеми али ги работи и скапите сагеми безпроблем но се наплаќа со логови, пр. за сагем 721х или 533 јас треба да уплатам кај супортерот за секој анлок по 1 креди или во превод 5 евра + 25% испаѓа, потоа има и смти бокс кој исто така работи и сагем и самсунг, али сепак сагемдд е подобар од него и поефтин ако земаш на големо кредити, додека за самсунг има 4-5 најдобри боксови што се меѓу кои нс про, уст, тст, микро-бокс, еу-бокс итн...
за нокиа мт-бокс нокиа, грифин, циклон, џаф + пикеј, уфс, универзал бокс
за сони ериксон мт бокс сони ериксон, се тул, крузер, дрим бокс итн...

ова ти ги кажувам најдобрите за наше држиште иначе боксови постојат на кило и секој си има различни апдејти, различен супорт, различна цена но не значи дека ако го имаш најскапиот и најдобриот за тој бренд или платформа дека најдобро ќе работиш, пр. виџис е меѓу најдобрите боксови за елџи, но некогаш куалком елџиава не поминуваат сите сеќурити со виџис па мораш да користиш рокер донгл, z3x box или микро бокс итн... да не ти дрвам, ако скааш да учиш, да работиш со ова - еве ти едно подфорумче каде имаш се за сите боксови што работат европски модели на мобилни телефони!

а да ти одговорам конкретно на прашањето:
скоро за сите телефони е потребен интерфејс, т.е. бокс а воедно и тој бокс е заштита за софтверот кој го произвел тимот затоа што на него има смарт картички како заштита кои 90% од боксовите и бараат активна интернет конекција затоа е и тешко пиратерија или клонирања да се прават на појаките боксови или софтвер т.е. затоа нема бесплатно декодирае за н96/5800 нокиа или самсунг и900 или сониериксон п1 :) но немора да значи дека само кај скапите телефони ова важи, напротив јас имам само за сониериксон опрема преку 400 евра и пак има некои локосто модели како т303 каде неможам фри да ги работам и морам по 3+1 кредити да уплаќам на се тул за анлок.
за повеќе инфо околу што е софтвер што е хардвер и како функционира можда ќе ти разјасни постов
 

Kajgana Shop

На врв Bottom