Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
go pisuva ova...v35.0.002
18-1-09
rm-159
nokian95 (07.01)
Па добро нов фирмвер имаш ... тогаш батерија купи си нова и ако може да ти го проверат телефонот дали влече повеќе струја од што треба
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Види торте имав случај со нашиот ни ViRuS го апдејтувал телефонот уште пред пола година во 30.хх верзија со полупразна/полна батерија и никако да дотрае повече од 16часа со минимална работа, батеријата наполнета на друг телефон трае и до 4 дена, но на него неполн ден само.
Одкако го префлешував си трае пак на 4 дена :)
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Нешто информации околу декодирање на ZTE Red Bull мобилните? Помош ?
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
имам нокиа 5800 и го користам неполна година, прво почна на екстремно ладни услови да ме зеза екранот и да ми се појавуваат линии преку цел екран и нормално ништо не се гледа. На почеток малце ќе го подржев у рака да се стопли и си функционираше супер, по извесно време почна се почесто да ми се дешава тоа дури и ако не е ладно. Сеа од страна кога ќе го отклучувам еднаш се пални нормално еднаш со линии. Читав по нет многу корисници на овој модел се жалат на истото. Софтверски неma да е зашо секогаш ми е up to date дали до дисплејот или некој контакт. Ако може некој од сервисерите тука да ми даде инфо дали имале ваков квар и колку би чинела поправката на истиот.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
имам нокиа 5800 и го користам неполна година, прво почна на екстремно ладни услови да ме зеза екранот и да ми се појавуваат линии преку цел екран и нормално ништо не се гледа. На почеток малце ќе го подржев у рака да се стопли и си функционираше супер, по извесно време почна се почесто да ми се дешава тоа дури и ако не е ладно. Сеа од страна кога ќе го отклучувам еднаш се пални нормално еднаш со линии. Читав по нет многу корисници на овој модел се жалат на истото. Софтверски неma да е зашо секогаш ми е up to date дали до дисплејот или некој контакт. Ако може некој од сервисерите тука да ми даде инфо дали имале ваков квар и колку би чинела поправката на истиот.
Таа маана со екранот ја има кај 5800 стандард ... друго чаре освен нов дисплеј нема ... не е до контакт
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
неоригинален - 1800
добра копија - 2500
оригинален - 3500 денари :)
цените се со монтажа.
б.р. алфа мобил
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
е сеа у мисла ме стави ... како ке знам дали ќе ми стаиш оригинал или батал копија?:)
прашањето ми е дали до сега со менување на екранот се средувал проблемот?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
да, тоа што ти го кажа торте е од искуство.

е сега:
неоригиналниот, знае некогаш кога е попразна батеријата да одат цртички нагоре едвај приметливи не како на оние катодни монитори кога ги гледаш преку камера и е премногу блед.
добрата копија се препозанва само по мала нијанса на осветленост и кога ќе ја уклучиш камерата ќе видиш изострување на некои бои.
оригиналниот, нема да приметиш никаква разлика :)
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
Здраво дечки,
Имам нокиа е51, во последно време некои типки често не работат ко ќе пишувам порака. Мејлот сам си се отвора автоматски... Незнам е проблемов... само в џеб го чува. Се надевам дека ќе ми помогнете.

Поздрав, Дарко:salut:

И каде можам да најдам оргинална батерија за Nokia E51. Поздрав.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Здраво дечки,
Имам нокиа е51, во последно време некои типки често не работат ко ќе пишувам порака. Мејлот сам си се отвора автоматски... Незнам е проблемов... само в џеб го чува. Се надевам дека ќе ми помогнете.

Поздрав, Дарко:salut:

И каде можам да најдам оргинална батерија за Nokia E51. Поздрав.
Ти пишав ПП
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
скршен ми е дислејот на нокиа н95 и заебан е нешто флетот не се отвара на назад
колку ке ме кошта

плус сакам и упдате на н95
v 10.0.003
26-07.07
RM-320
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Moze li nekoj da pomogne da go "unlock" Sagem my500x..?
fala unapred :D
Да го декодираш можеш само со опрема која што ја немаш веројатно, така да најблискиот сервис ќе ти заврши работа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom