Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

DarkEyE994

Возам-_-Точак
Член од
4 март 2009
Мислења
285
Поени од реакции
9
Не ја следам темава долго време па викам ај да прашам нема да штети.
за RBM1 што бидна со таа тв опцијата?Слушнав демек било само за промоција а имало финта да се направи да работи на нормални канали.
И каде да си најдам слушалки за истиот?
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
zdravo decki,
konecno ja bev pocesten za posebni postignuvanja so novo telefonce, NOKIA 6303 Classic (so ogromno logo na T-home), toa sto sumljav se pokaza tocno, ne sum korisnik na T-home i staviv kartica na Vip i Cosmo, posle ukucanje PIN mi vika enter restriction code, well done suckers...

posle cel saat na google sfativ deka ke mi treba pomos, posto nemozam da najdam res.code za T-home macedonia a baska za toj model...

help needed, thx btw

PS>necro, ako treba posle sum u grad i ke ti pominam
ima li nekoja vest/update???
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
пуштија декодирање преку кодови од оператор, за тотално нереална цена - 85евра.

ако се спушти цената на реално според мене 50/60% од сегашната = ќе те информирам.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
ako moze nekoj da mi kaze koj e kodot na nokia n95 za nosenje na telefonot na fabric settings telefonot sea go zedov pa ne znam pozzz fala
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
234
Поени од реакции
10
Како да го unlock Samsung s8000 Jet да раб на наши картички ми бара некои код да внесам? или со software треба ?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Како да го unlock Samsung s8000 Jet да раб на наши картички ми бара некои код да внесам? или со software треба ?
и софтвер и хардвер ти треба... тоа е доста скапа машина на самсунг само z3x го декдоира т.е. бокс вреден 160евра без активации, со кативации + 130евра од цената:



или ти пратив по пп цена кај мене колку е анлок.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
koj ima potreba od Prilep ili okolina za dekodiranje ili nov soft, moze da mi se javi na PP..
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Neso baterija za n95 za so pari mozam da najdam ama da drzi baterija :S iam edna 1 den ne go pominuva ili se vistinski tolku slabi ili pak ovaa e nekoj freak od baterija pa za inaet vaka mi prai... kaj da se obratam vo okolina na prilep ohrid bitola resen da najdam nekoe dobro parce barem den da minuvam :kesa:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Neso baterija za n95 za so pari mozam da najdam ama da drzi baterija :S iam edna 1 den ne go pominuva ili se vistinski tolku slabi ili pak ovaa e nekoj freak od baterija pa za inaet vaka mi prai... kaj da se obratam vo okolina na prilep ohrid bitola resen da najdam nekoe dobro parce barem den da minuvam :kesa:
Ај види која верзија на софтвер ја имаш на н95-ката
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
go pisuva ova...v35.0.002
18-1-09
rm-159
nokian95 (07.01)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom