Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
10 октомври 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
Член од
5 јануари 2009
Мислења
47
Поени од реакции
0
zrdavo na site.Me interesira dali nekoj moze da mi kaze zosto softverot na n73so oznaka
V4.0812.4.0.1 21-03-2008 RM-133 nokia N73(c6.o3) koj e i fabriski e spor dodeka
V3.0705.1.0.31 26-01-2007 RM 133 Nokia N73(09) e nenormalno brz
http://www.youtube.com/watch?v=Au9TZ2QGWo0&feature=related
poglednete:nenene: e normalno:toe:

i zosto so usb kabelot mi ja cita samo karticata na nokiata od 512mb a tel ne go ni cita(prepoznava)sakam da izbrisam od nego nesto a toj mi pokazuva 40mb mem.in use 4441 free mem.3kb cal.49kb.cont.37kb mess.3154kb images,0b sou.0b.video545 kb dok.292kb app. znaci okolu 4mb fateni a do 40mb:nesvest::uvo::nesvest:

PLEASE HELP ME
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
А да му стегнеш формат на телефонот ? ... вака ...

За форматирање на симбианец ... хард формат брише се што сте ставале во телефонската меморија (слики, песни ...) следете го ова

На исклучен телефон држете ги притиснати овие три копчиња: YES (за кревање на повик) + 3 (тројката) + * (ѕвезда) и така притиснати држете ги и вклучете го телефонот од копчето за вклучување ... ако не ви помогне повторете ја пак постапката

обично кај поновиве нокии после формат бара да се кликне регион саат ...
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
47
Поени од реакции
0
dali se brisat i instaliranite programi ili samo sliki muzika i sl.
ti blagodaram brat za pomosta

I NA SITE CLENOVI IM GI CESTITAM NOVOGODISNITE I BOZIKNI PRAZNICI

А да му стегнеш формат на телефонот ? ... вака ...

За форматирање на симбианец ... хард формат брише се што сте ставале во телефонската меморија (слики, песни ...) следете го ова

На исклучен телефон држете ги притиснати овие три копчиња: YES (за кревање на повик) + 3 (тројката) + * (ѕвезда) и така притиснати држете ги и вклучете го телефонот од копчето за вклучување ... ако не ви помогне повторете ја пак постапката

обично кај поновиве нокии после формат бара да се кликне регион саат ...
:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:

FALA ZA POMOSTA
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
dali se brisat i instaliranite programi ili samo sliki muzika i sl.
ti blagodaram brat za pomosta

I NA SITE CLENOVI IM GI CESTITAM NOVOGODISNITE I BOZIKNI PRAZNICI


:helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou::helou:

FALA ZA POMOSTA
Све се брише се враќа како од фабрика :smir:

Фала и на тебе среќни празници ... ако ти треба нешто друго слободно прашај :salut:
 

Saiya Jin

Dizzy Fingers
Член од
26 април 2006
Мислења
1.266
Поени од реакции
10
Колку пари и време е декодирање од T-Mobile MK за Nokia N95 8GB?
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
47
Поени од реакции
0
Fala bratce.Nego aj jas uste edno prasanje.
po formatot se pojavija dve strelki edna pod druga ispod mestoto kade ja pokazuva mrezata namesto znakot na antena stoi bukvata E i podnea se strelkite a i
diodata non stop trepka :salut::nesvest:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Колку пари и време е декодирање од T-Mobile MK за Nokia N95 8GB?
неполн ден, 2800 денари.

Fala bratce.Nego aj jas uste edno prasanje.
po formatot se pojavija dve strelki edna pod druga ispod mestoto kade ja pokazuva mrezata namesto znakot na antena stoi bukvata E i podnea se strelkite a i
diodata non stop trepka :salut::nesvest:
гпрс уклучено.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Fala bratce.Nego aj jas uste edno prasanje.
po formatot se pojavija dve strelki edna pod druga ispod mestoto kade ja pokazuva mrezata namesto znakot na antena stoi bukvata E i podnea se strelkite a i
diodata non stop trepka :salut::nesvest:
Отиди во тулс ... сетингс ... конекшн ... најди таму packet data мислам дека беше и напрај го when needed ...
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
10
некро имам една нокиа 6131 ама нешто не ми го чита полначот. ми вика дека не го подржува од пред некој ден. да не имаш идеа шо може да му е? и коа сум тука веке пробувам да напраам Restore factory settings ама не ми текнува секјурити кодот кој е само знам дека е фабричкиот, го немам сменето.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
[acko]®;2094042 напиша:
некро имам една нокиа 6131 ама нешто не ми го чита полначот. ми вика дека не го подржува од пред некој ден. да не имаш идеа шо може да му е? и коа сум тука веке пробувам да напраам Restore factory settings ама не ми текнува секјурити кодот кој е само знам дека е фабричкиот, го немам сменето.
1. charger not supported дефектот кај нокиа не е од софтверски аспект.
прво пробај со друг оригинален полњач, ако не полни ни со него со неоригинален полњач. Ако не полни ни со двата типа на полњачи тогаш не ти бега сервис.
од сервисна гледна точка доколку се разбираш можам да ти помогнам со следново:


доколку не се разбираш, можам да ти помогнам со - 800 денари кај мене доколку не е tahvo чипот.

2. сеќурити кодот кај нокиа е 12345 фабрички, доколку си го сменил за BB5 платформата нема калкулатори, во превод - не ти бега сервис.

евентуално алтернативна солуција за тоа ти е на www.forum.gsmmkd.com во нокиа - софтвер ареа имаш кракувани апликации како со дата кабел сам да исчиташ сеќурити код, се разбира краковите и не секогаш функционираат како што треба, што може да доведе до резултат - мртов телефон.
 

Cyber Knight

House music
Член од
16 мај 2007
Мислења
785
Поени од реакции
186
Кажи ми за декодирање на HTC Touch Diamond од британија, и на Samsung i900 исто од британија, за мрежа на т-мобајл. поздрав
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Кажи ми за декодирање на HTC Touch Diamond од британија, и на Samsung i900 исто од британија, за мрежа на т-мобајл. поздрав
HTC Diamond - 2000 денари
Samsung i900 - 1200 денари

п.с. ако ги донесеш утре - за 40 евра двата и тоа во рок од 2 до 3 часа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom