Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

D

D-M

Гостин
02.3161264 и еве ти и локација:
да де јас сум напрај утка при куцање, за н95 сфатив дека се работи.
значи ако немаш проблеми со флет кабелот, тоа што има луфта - со маската се решава, заедно со маската доаѓаат и лизгачите.
единствено што не спаѓа со маската е тастатура.
се останато доаѓа во комплетот за таа цена.

у план сум...кај и да е ќе се најавам на тел.

позз
.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
2
Imam sagem501x kupen vo cosmofon i ne moze da se stave druga sim od t-mobile ili vip baram nacin da se dekodira
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ми треба оригинал маска (значи со се тело)за Нокиа Ен 73 и секако цена....
И плус USB кабел за Нокиата п0горе спомената....
Благодариме....:toe:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Ми треба оригинал маска (значи со се тело)за Нокиа Ен 73 и секако цена....
И плус USB кабел за Нокиата п0горе спомената....
Благодариме....:toe:
1200 денари со монтажа + тастатура, моментално ги имам само следниве бои:




оригинален дата кабел - 500 денари, неоригинален 300 денари.

се разбира, не е само цената разлика.
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Е братче да не имаш Nokia6300 ?!
Е и повеке пати ми се има блокирано телефонов (sonny ericsson k750i) и коа го носам на поправка по 200-300 денари ме колат.Па да не имаш некоја програма за декодирање...?!
Фала однапред :)
:salut:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
сакам да прашам како да одкодирам нокиа Н 95:smir: и колко пари е на ново и дали го има негде на старо да напраам споредба:vozbud::vozbud:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Е братче да не имаш Nokia6300 ?!
Е и повеке пати ми се има блокирано телефонов (sonny ericsson k750i) и коа го носам на поправка по 200-300 денари ме колат.Па да не имаш некоја програма за декодирање...?!
Фала однапред :)
:salut:
во која смисла блокирано?

сакам да прашам како да одкодирам нокиа Н 95:smir: и колко пари е на ново и дали го има негде на старо да напраам споредба:vozbud::vozbud:
Н95 се декодира со [c]inek програмот преку џаф или преку мт-бокс без кредити, исто така еден посигурен начин за декодирње ти е прек бб5 бокс на тест поинт иде.
во превод, ако немаш сервис опрема - однеси го на сервис, некаде од 800 до кај 1200 денари би ти земале.

можеш и кај мене да го однесеш, ќе се договориме за цена.

иначе синоќа продадов топ сочучуван на торте мобиле за 160 евра.
 
Член од
17 февруари 2009
Мислења
9
Поени од реакции
1
Vaka sea... Ja sakam da prasam kako mozam da si preinstaliram softver na mojot iPhone 2G sam? Ako e voopsto vozmozno? A ako nemozam sam, dali ima nekoj koj moze da mi go preinstalira... I da prasam kako moze da krakuvam ili dali moze nekoj seedno, za da mozam da simnuvam stvari od apple store besplatno zasto mi kazaa deka e vozmozno...
 

F i c O

Шампион во домино на 100м
Член од
17 септември 2008
Мислења
233
Поени од реакции
5
Pravev update na nokia n95 pri sto na polovina od snimanjeto se prekina i pokaza deka usb cabelot e prekinat . Telefonot bese isklucen i ne mozam da go startuvam , pri uklucuvanje se pokazuva samo crna boja na ekranot a svetloto si sveti na tastaturata. Ima li nadez za telefonov ? Odnapred Fala Pozdrav
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Pravev update na nokia n95 pri sto na polovina od snimanjeto se prekina i pokaza deka usb cabelot e prekinat . Telefonot bese isklucen i ne mozam da go startuvam , pri uklucuvanje se pokazuva samo crna boja na ekranot a svetloto si sveti na tastaturata. Ima li nadez za telefonov ? Odnapred Fala Pozdrav
ако помине само со софтвер - 900 денари, ако се зафркнати сертификатите и треба RPL, CRT и PM фајлови да фаќам - 3500 денари.

помини, алфа мобил - водњанска (02,3161264) ако помине на софтвер за еден ден ти е готов, ако не помине треба серверите за RPL да ми ги пуштат па ќе правиме накнадно муабет за тоа доколку ти одговараат цените.

Vaka sea... Ja sakam da prasam kako mozam da si preinstaliram softver na mojot iPhone 2G sam? Ako e voopsto vozmozno? A ako nemozam sam, dali ima nekoj koj moze da mi go preinstalira... I da prasam kako moze da krakuvam ili dali moze nekoj seedno, za da mozam da simnuvam stvari od apple store besplatno zasto mi kazaa deka e vozmozno...
користи Барај за вакви прашања!

имаш многу теми на форумов.
 

Untak

Simply complicated...
Член од
16 јануари 2008
Мислења
441
Поени од реакции
68
Некро, да не имаш капаче за Sony Ericsson W350, она што е над тастатурава со копчиња на него..... А да и ако имаш кажи цена па да поминам да земам кога ќе сум слободен...
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
72
Поени од реакции
6
LG U900 Донесен од италија .....треба Unlock да се направи ...па сакам да знам која ке биде цената на услугата. И дали ке можам сам, ако е со некое програмче само името и ке го најдам :)
 
Член од
27 јули 2008
Мислења
72
Поени од реакции
6
LG U900 Донесен од италија .....треба Unlock да се направи ...па сакам да знам која ке биде цената на услугата. И дали ке можам сам, ако е со некое програмче само името и ке го најдам :)
+ > lekot e vo turbo sim :) :salut:
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
не има софтверче за пач анлок, ама не се препорачува и не работи баш соодветно на сите верзии. :)
уни сим, 30 евра и се ќе работи турбо, освен телевизијата, 3г, гпрс от можеби и држењето на батеријата :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom