Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Decki na Huawei P30 shto beshe komplet prazen otkako go napolnav mi bara Password posle Restart.
Kako bi mozhel da go izbrisham toj Passwordot bez da gi izgubam licnite podatoci (Slikite)?

Se raboti za telefon od prijatel na kogo shto mu nastrada cerkata i saka da si gi izvadi slikite.
Password i google konto ne mu se poznati.


Go najdov videovo https://www.youtube.com/watch?v=djXZRZcYTNM
I go simnav programot, ama ne mozham da go spojam Telefonot so Programot. Vo koj Mode treba da bidi telefonot i kakko da go aktiviram potrebniot Mode?

Pozdrav
Барај некој професионален сервис, сам не можеш тоа, а прашање е дали воопшто може без да се внесе лозинката за жал..
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.651
Поени од реакции
5.656
Abe imam programi i oprema za 5 Servisi,
Samo sekoe cudo si ima svoi trikovi.
E sea mojot problem e shto ne znam kako da go zeznam programot podobro receno kako da go aktiviram Debug Mode na Mobilinot bez pristap do Podesuvanjata.
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
На Xiaomi Poco X3 NFC при разговор само од себе го става ,, На Чекање'' т.е Hold Call - и притиска на бројки и ред други работи, што е проблемот - како да го направам.
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
Дечки најдов еден стар телефон Blackview Ultra, со скршен екран. Телефонов се уклучи ама не можам ништо да отворам зш појќе од пола екран не работит. Дали можит некако да се извает податоците од него? Пробав да го поврзам на PC ама не можам согласност да дам за отварање во делот шо не работит е. Некој ум шо да се прајт?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.651
Поени од реакции
5.656
Decki,
Najden Samsung A34 5G kako da mu napravam Bypas na FRP najdov nacin. Ama me interesira posle komplet Flash dali ce si raboti kako normalen telefon ili ce mora sekogas da mu se pravi Bypas.
Fala
 
Член од
28 септември 2014
Мислења
971
Поени од реакции
1.375

Kajgana Shop

На врв Bottom