Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
11 јули 2014
Мислења
1.092
Поени од реакции
316
Прашувам оти немам добро искуство со сервисерите.На пример менувам стакло го носам дома не работаат звучниците и слични работи.Разбрав дека со греење на 70 степени го отвара и на некој невнимателен сенешто може да му се случи,А телефонот ми функционира беспрекорно.
Колку чини батеријата ?
Секаде е исто. Едно поправаат, друго се расипва.
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
62
Поени од реакции
28
Zdravo ,dodeka jadev telefonov samo gorniot del mi padna vo eurokrem i sea zvuchnikot nad kamerata mi e zapushen ,slabo se slusha koa zboram na telefon. Kako da go napravam ? So igla klk mozhev go trgnav toa shto navleglo ama ushte slabo se slusha. (Samsung A52) Fala
 
Член од
2 јуни 2010
Мислења
8
Поени од реакции
1
здраво дечки
имам проблем со нотификациите на iphone xr ниедна (вибер,месангер..) не работи,сите се вклучени
го ресетирав и пак ништо????
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Ај еден совет зошто првпат користам Ајфон (долгогодишен корисник на Самсунг).
Дали да го апдејтирам софтверот на 15.4.1? Се работи за 11 про макс.
Додека користев андроид (С10 Плус) редовно го апдејтирав и имаше доста подобрувања.
За ИОС слушнав дека колку повеќе го апдејтираш, толку повеќе го уништуваш.
Ве молам за совет што да правам?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Ај еден совет зошто првпат користам Ајфон (долгогодишен корисник на Самсунг).
Дали да го апдејтирам софтверот на 15.4.1? Се работи за 11 про макс.
Додека користев андроид (С10 Плус) редовно го апдејтирав и имаше доста подобрувања.
За ИОС слушнав дека колку повеќе го апдејтираш, толку повеќе го уништуваш.
Ве молам за совет што да правам?
Каде ли го слушна тоа ?? На некој анти-ајфон форум ?? Секако дека треба да го апдејтираш . Долго време користам ајфон и после неколку години користење и секогаш апдејтиран на најнов содтвер , сеуште работи како првиот ден и нормално - апдејтот е потребен , не е пуштен за џабе…
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Ај еден совет зошто првпат користам Ајфон (долгогодишен корисник на Самсунг).
Дали да го апдејтирам софтверот на 15.4.1? Се работи за 11 про макс.
Додека користев андроид (С10 Плус) редовно го апдејтирав и имаше доста подобрувања.
За ИОС слушнав дека колку повеќе го апдејтираш, толку повеќе го уништуваш.
Ве молам за совет што да правам?
Еве ти пост од iPhone SE прва генерација, пра пра пра дедо на твојот :)
Иако не го користам како примарен телефон супер е за читање форум пример :)
Иако и како примарен телефон уште би бил одличен, работи исто како првиот ден (нормално само батеријата не држи така)
Моментален софтвер 15.4.1 па сега ти види колку е лошо да апдејтуваш
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Не не, двајца другари мои кои користат Ајфон со години ми го кажаа ова, на претходните ајфони правеле апдејти и камерата многу им се влошила, и сл. За ајфон Х ми кажуваа.
Затоа прашувам и од други корисници да ми споделат искоство дали да апдејтирам или не.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Не не, двајца другари мои кои користат Ајфон со години ми го кажаа ова, на претходните ајфони правеле апдејти и камерата многу им се влошила, и сл. За ајфон Х ми кажуваа.
Затоа прашувам и од други корисници да ми споделат искоство дали да апдејтирам или не.
Како што кажа членот погоре , еве и јас постирам од ајфон , баш Ајфон Х . ИОС 15.4.1 . Веќе 4та година користење , работи и е брз исто како првиот ден . Сеуште фабричка батерија , моментално здравје ( battery health ) на 84% … Да се влоши камера од апдејти ..?? Хм…
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Не не, двајца другари мои кои користат Ајфон со години ми го кажаа ова, на претходните ајфони правеле апдејти и камерата многу им се влошила, и сл. За ајфон Х ми кажуваа.
Затоа прашувам и од други корисници да ми споделат искоство дали да апдејтирам или не.
До пред некој месец користев iPhone 8 и споредено со SE што ти реков дека ми е како spare phone и не гледав некоја разлика поготово не у камерата.
Ни ги сменија службените за 12ки и сега гледам голема разлика во камерата ама не е ради надградба на софтверот него зашто го споредувам со многу подобра камера.
Реално и Шаоми да земеш нов сега па макар и средна класа ќе извади подобра слика од стариот мој не ради софтверот него ради тоа што имаат понова технологија.
Битно е да одредиш која е реферeнтната точка, нормално ако земеш да ги споредиш со телефоните од времето на iPhone X нема да мислиш дека камерата е влошена сеуште ќе ти е топ. Ама ако земеш да споредуваш со некој Самсунг С22 пример нормално дека е влошена :)
 
Член од
27 декември 2015
Мислења
67
Поени од реакции
42
За колку време би го промениле екранот во мобилеикс на самсунг ноте 10 лите, бидејќи не сум од Скопје, дали ми се исплаќа да одам пример за неколку часа да си го земам.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
За колку време би го промениле екранот во мобилеикс на самсунг ноте 10 лите, бидејќи не сум од Скопје, дали ми се исплаќа да одам пример за неколку часа да си го земам.
Па најубаво да им се јавиш и да ги прашаш
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
@Torte Mobile или било кој друг што сервисира уреди

дали може да се донесе уред (Google Pixel C таблет) да му се залепи екранот

значи не е за промена него после промена на батеријата не е убаво залепен и почна да се одлепува и двои
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
@Torte Mobile или било кој друг што сервисира уреди

дали може да се донесе уред (Google Pixel C таблет) да му се залепи екранот

значи не е за промена него после промена на батеријата не е убаво залепен и почна да се одлепува и двои
Да не се дува батеријата, па да го подига екранот?

За лепење најмал проблем е, само да не се скрши екранот ако притиска батеријата одоздола
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.286
Поени од реакции
4.689
Да не се дува батеријата, па да го подига екранот?

За лепење најмал проблем е, само да не се скрши екранот ако притиска батеријата одоздола
Надувана беше батеријата, па ја сменив со нова ама тогаш лошо залепен очигледно па затоа сега барам стручна помош :)
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.683
Поени од реакции
5.708
Decki na Huawei P30 shto beshe komplet prazen otkako go napolnav mi bara Password posle Restart.
Kako bi mozhel da go izbrisham toj Passwordot bez da gi izgubam licnite podatoci (Slikite)?

Se raboti za telefon od prijatel na kogo shto mu nastrada cerkata i saka da si gi izvadi slikite.
Password i google konto ne mu se poznati.


Go najdov videovo https://www.youtube.com/watch?v=djXZRZcYTNM
I go simnav programot, ama ne mozham da go spojam Telefonot so Programot. Vo koj Mode treba da bidi telefonot i kakko da go aktiviram potrebniot Mode?

Pozdrav
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom