Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Немаат 45w во анхоч само глава.
Само 25w имаат.
А од мобилара да земам? Прашав во Ледиком имаат, мада може да се истите од пазар само поскапи.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Немаат 45w во анхоч само глава.
Само 25w имаат.
А од мобилара да земам? Прашав во Ледиком имаат, мада може да се истите од пазар само поскапи.
Abe odi na bit pazar i ti kazhav, probaj go vednash na telefon dali pokazhuva Quick Charge.

Mobilari, anhoch i se ostalo e ist sranje drugo pakovanje.
Ili odi vo A1 i kupi si original za 1000 denari
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
Ima nekoj na forumot koj se zanimava profesionalno so servis za zamena na ekran na S21 Ultra? Ili da preporacate nekoj od koj ste zadovolni i znaete deka rabotat korektno,so ogled deka stanuva zbor za poskapa popravka?
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
999
Поени од реакции
423
Decki imam iPhone 11 Pro Max i sakam da ja zamenam baterijata, sto preporacuvate kade e najdobro, dzvonev co Mobelix i Ledikom ista e cenata i kaj dvete ne e original ama mi rekoa deka e kvalitetna pa sto znam nemozam da se odlucam ili ako ima nekoi podobri ili so original baterija preporacajte
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.290
Поени од реакции
4.695
Decki imam iPhone 11 Pro Max i sakam da ja zamenam baterijata, sto preporacuvate kade e najdobro, dzvonev co Mobelix i Ledikom ista e cenata i kaj dvete ne e original ama mi rekoa deka e kvalitetna pa sto znam nemozam da se odlucam ili ako ima nekoi podobri ili so original baterija preporacajte
Eden post nad tebe go imas Torte Mobile, sosema korekten e i sekogas doprinesuva so sovet preporaka kolku moze normalno
 
Член од
16 мај 2021
Мислења
760
Поени од реакции
4.187
Redmi note 9 pro zaglaven na miui 12.0.3, ne dobiva apdejti. Da ne znaete mobilara sto pravi fleshuvanje? Alfa mobil veke ne pravat.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.695
Поени од реакции
5.738
Redmi note 9 pro zaglaven na miui 12.0.3, ne dobiva apdejti. Da ne znaete mobilara sto pravi fleshuvanje? Alfa mobil veke ne pravat.
Ne ti treba nikoj!
Si prevish Backup na site vazhni raboti,(sliki,muzika,emails, WhatsApp und Viber Backup) i odes vo Poddesucanja,Sigurnost i go resetirash na fabricki poddesuvanja.

I go instaliraah kako nov.
Pazi, cevse izbrishi SE od telefonot.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.679
Поени од реакции
38.865
Redmi note 9 pro zaglaven na miui 12.0.3, ne dobiva apdejti. Da ne znaete mobilara sto pravi fleshuvanje? Alfa mobil veke ne pravat.
па толку е друже, ја имам понов Шаоми па не добива апдејти на софтвер. Можеш да си ставиш кастом ром ако има евентуално на XDA developers за твојот мобилен, но прашање е дали све ќе работи нормално како фабричкиот. Плус треба да го отклучиш бутлоадерот пред да правиш вакви инсталации.
 
Член од
16 мај 2021
Мислења
760
Поени од реакции
4.187
Ne ti treba nikoj!
Si prevish Backup na site vazhni raboti,(sliki,muzika,emails, WhatsApp und Viber Backup) i odes vo Poddesucanja,Sigurnost i go resetirash na fabricki poddesuvanja.

I go instaliraah kako nov.
Pazi, cevse izbrishi SE od telefonot.
Не оди тоа така кај шаоми, ништо без фастбут флешување.

па толку е друже, ја имам понов Шаоми па не добива апдејти на софтвер. Можеш да си ставиш кастом ром ако има евентуално на XDA developers за твојот мобилен, но прашање е дали све ќе работи нормално како фабричкиот. Плус треба да го отклучиш бутлоадерот пред да правиш вакви инсталации.
Имав и јас миуи 14, експериментирав преку рековери го враќав во миуи 13, 12.5, 11. Кога сакав да го вратам во 12.5 не можеше, имав само 12.0.3 ота апдејт и таму заглави. Знам за отклучување на бутлоадер ама никако не добивам верификациски смс код.
 
Член од
20 декември 2013
Мислења
201
Поени од реакции
108
A52s снема 5G пред месец дена одкако ми го сменија микрофонот во мобилара.Го однесов во друга мобилара 2 недели стоеше рекоа нема проблем со антените зошто фаќа 4G.Пробав се што можам ресетирање мрежа фабричко ресетирање,ништо не го решава проблемот.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
A52s снема 5G пред месец дена одкако ми го сменија микрофонот во мобилара.Го однесов во друга мобилара 2 недели стоеше рекоа нема проблем со антените зошто фаќа 4G.Пробав се што можам ресетирање мрежа фабричко ресетирање,ништо не го решава проблемот.
Ти ставиле копија плочка, имам орг од телефон
 

Kajgana Shop

На врв Bottom