Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Член од
8 јануари 2010
Мислења
126
Поени од реакции
37
Здраво друштво имам проблем со редми ноте 7 ,кога отварм апликациј во позадина бледо се гледат иконите што се на екранот и постепено ги снемува или пример имам отворено фб отварам хром и делови од фб се гледат во позадина на хромот и по некое време ги снемува што може да биде дали се решава тој проблем?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво друштво имам проблем со редми ноте 7 ,кога отварм апликациј во позадина бледо се гледат иконите што се на екранот и постепено ги снемува или пример имам отворено фб отварам хром и делови од фб се гледат во позадина на хромот и по некое време ги снемува што може да биде дали се решава тој проблем?
Малце е ова касно знам, али прати барем некој screenshot ?
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
30
Поени од реакции
9
Знае ли некој кај би можело да се смени стакло за Alcatel 1 (Joy) малку постар модел е и понеквалитетен, вака по овие мобилариве нешто барав ама тешко.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Знае ли некој кај би можело да се смени стакло за Alcatel 1 (Joy) малку постар модел е и понеквалитетен, вака по овие мобилариве нешто барав ама тешко.
Може и има дел ... ќе ти пишам на ПП
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
Здраво дечки.
Веќе некое време барам начин да бришам андроид апликации кои не може стандардно да се тргнат од тел.(знам дека можат да се овозможат, но тоа не ми е целта) како што се Galaxy Store, Device Care, Reminder и сл. Видов дека за да се постигне такво нешто, нај разумно било да се рутира телефонот. Но затоа што мојов тел. е постар модел(еве го), процесот за рутирање не е до толку straight forward како на попознати тел. како кај поновите модели.
Симнав adb и овозможив Developer Mode, а и видов дека претежно го користат Magisk за да го инсталираат новиот patch boot image фајл. Но нит сум сигурен кој поточно фајл треба да се симне за мојов модел на тел. ни како понатаму.
Ме интересира дали некој знае кој конкретен фајл треба за мојов модел, или некој друг начин на рутирање на тел. ?
Model number: A20e SM-A202F/DS
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.487
Дали може да се замени само стакло на s10+ или мора цел екран и ако може, каде?
 
Член од
14 април 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Дали некој може да ми помогне во врска со "Android mini pc privileg mpc-1" оперативниот систем е паднат и цело време седи само логото на "Privileg".

1634731577905.png
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Здраво, дечки. На грешка ми се направи ресет на network settings. Дали мислите дека можи сега нешто да се поремети во телефонот? Да не за*бав нешто?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Здраво, дечки. На грешка ми се направи ресет на network settings. Дали мислите дека можи сега нешто да се поремети во телефонот? Да не за*бав нешто?
Ајфон? Ќе изгубиш пасс од вифи мрежи само и подесувања за апн
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.091
Поени од реакции
315
Ајфон? Ќе изгубиш пасс од вифи мрежи само и подесувања за апн
Android. Океј, тоа го изгубив ама се прашувам нешто друго софтверски да не наштетив. Нешто читав демек не е добро да се прави нетворк ресет.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Android. Океј, тоа го изгубив ама се прашувам нешто друго софтверски да не наштетив. Нешто читав демек не е добро да се прави нетворк ресет.
Не му е ништо
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.500
Поени од реакции
5.344
Decki mi treba asolna baterija za Samsung Galaxy Xcover 3.

Kaj da najdam?

Pozelno ako ima moznost vo Prilep ili Bitola .
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Здраво дечки.
Треба да сменам батерија на Самсунг А6. Дали е комплицирано менувањето и колку пари чини.Дали треба да си направам backup за секој случај
 
Член од
7 декември 2021
Мислења
50
Поени од реакции
17
Здраво дечки.
Треба да сменам батерија на Самсунг А6. Дали е комплицирано менувањето и колку пари чини.Дали треба да си направам backup за секој случај
Го носиш во мобилара, и таму ти ја менат, мене не ми наплатија за менување бидејќи ја купив од нив а може и да ти наплатат ама незнам колку би коштало, и не треба никаков Бек-ап, оти батеријата не е поврзана со меморијата односно хардверот на телефонот, се ти останува исто!
 
Член од
30 јануари 2021
Мислења
105
Поени од реакции
89
Прашувам оти немам добро искуство со сервисерите.На пример менувам стакло го носам дома не работаат звучниците и слични работи.Разбрав дека со греење на 70 степени го отвара и на некој невнимателен сенешто може да му се случи,А телефонот ми функционира беспрекорно.
Колку чини батеријата ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom