Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
Телефонџии дај кажете има ли некој начин да се отклучи Галакси С3-ка, освен начинот кај што треба да купам код ? Некако не ми се дава 20-30 $ кое е скоро половина од вредноста на телефонот за код... Пробав со она од сервис менито, ама кога ке влезам во " Network Lock " ми вика " Menu not exist " , а го флешнав и со официјален 4.1.1 Андроид...
На бокс, појди во било која мобилара ќе поминеш подобро од цело замарање со кодови и флеш.

Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
Знае ли некој да ми објасни како да го декодирам мојов нов телефон бил од ОНЕ.МК земен сеа сакам на ВИП картичка да ми проработи иако сеа се едно нече да се упали се работи за Alcatel OneTouch 5036X
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
^
Идеш на сервис
Си плаќаш
Ти даваат код, и го декодираш со код.
БеСПлатно немаТ

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
^
Идеш на сервис
Си плаќаш
Ти даваат код, и го декодираш со код.
БеСПлатно немаТ

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Имат само требит да причекам 2-3 саати и тојето ... фри бесплатно од русија со љубов
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Имат само требит да причекам 2-3 саати и тојето ... фри бесплатно од русија со љубов
или таму биди упорен, пробај повеќе пати ако одма не добиеш код

или на ebay имаш еден куп што отклучуваат alcatel ефтино за 1$
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X5036x+alcatel+unlock.TRS0&_nkw=5036x+alcatel+unlock&_sacat=0
 
Член од
26 мај 2015
Мислења
458
Поени од реакции
253
или таму биди упорен, пробај повеќе пати ако одма не добиеш код

или на ebay имаш еден куп што отклучуваат alcatel ефтино за 1$
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2047675.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X5036x alcatel unlock.TRS0&_nkw=5036x alcatel unlock&_sacat=0
Средив браќата Руси помагаат :) Овие шо нејќат да се замараат нека си ги фрлат 300 денари за џабе :D поз другари
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
На Samsung Galaxy S4 кога го уклучувам ми пишува T-mobile и има гласен звук,дали можам да го избришам тоа некако или да го флешнам со друга верзија од Македонија пример оваа?? http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-I9505/VIM/
се менува боот лого/анимација
може сам да си правиш, ќе ти треба root и custom recovery за да ги флешуваш фајловите

полесно би било со оваква app https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.apps.boot.animations&hl=en


во секој случај ти треба root да имаш на телефонот
прво тоа среди го


или пробај друг ром, може нема да има толку нападна бут анимација
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Odin
И флеш небрендиран фирмвер /фирмвер што не е од оператор.

Вака добивате релативно "чист" фирмвер/андроид/тачвиз
без "глупи" апликации од оператор кои неможе да се избришат/анинсталираат без рут.
(се разбира самсунг блоутверот е присутен )

Ова важи за сите самсунзи.

Ако брикнете,
таман Г-дин.Торте ќе има работа,
и ќе ви напраи ресурект :)

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Знае ли некој да ми објасни како да го декодирам мојов нов телефон бил од ОНЕ.МК земен сеа сакам на ВИП картичка да ми проработи иако сеа се едно нече да се упали се работи за Alcatel OneTouch 5036X
Штом Оне и Вип се споија затоа оди во вашиот оператор и побарај код пробај кој знае што ќе испадне еве татко ми е на Оне со припејд и брат ми земал нов телефон од Вип за нула денари и тоа заклучен и му објаснил дека ќе користел сим картичка од Оне и го отклучил.


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
4 мај 2014
Мислења
322
Поени од реакции
35
Како да рутирам самсунг галакси с6 корејски?
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Сервисери колку грошеи чини ново стакло за S6 Edge и негова замена ???

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
805
Поени од реакции
275
Здраво, ај ве молам помош итно е !
Во Грција најдов Ајфон 6с... ме интересира дали може некако да се дознае иклоуд? сеуште не е заклучен, пред 2 дена го најдов. Поздрав
 
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Ако мислиш за дознавање iCloud и iCloud password за да го изгасиш - НЕВОЗМОЖНО.

Јас би влегол во settings би го видел apple id/email, би му пишал mail на сопственикот за да си го земе/ телефонот.
(доколку акаунтот е со ѕвездички и неможеш да го дознаеш)
Влези во mail и таму види ја e mail адресата и прати сам-на-себе email, така сопственикот ќе ја прочита email пораката од PC или друг телефон.

Icloud неможеш да "хакнеш"


Ако планираш ресторе/ресет, после ресет бара icloud активација,а без apple id -
Impossible

Кад тад сопственикот или apple ќе го заклучи и нема да може да се користи у никој случај,

Ја би го пријавил ко изгубен ит итн
(карма)

Во settings/phone евентуално ако е едитиран можеш да го видиш тел-број... Па ако извади нова сим картица со ист број да го исконтактираш сопственикот за некое време.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom