Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
S5 има ли 6.0 Андроид и што е ова ако може да објасниhttp://forum.youmobile.org/downloads/?sa=view&down=16105
Јеп има официјален 6.0.1, еве ти линк од официјален самсунг
http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G900F/
еве ти и краток туториал од форумов
http://forum.kajgana.com/threads/Туторијал-unroot-unbrick-samsung-galaxy-s3-s4-note-2-note-3.73267/
 
B

bngj45

Гостин
Член од
25 јануари 2013
Мислења
202
Поени од реакции
94
Се инсталира и од телефон али,
Зависи од кој регион е телефонот.
Може баш тој што ќе го купиш да биде од регион за кој не е сеуште излезен андроид 6.0.
(за 900F има над 60-70 региони, што Европски региони и фирмвери за нив, што Евро/Азиски региони и фирмвери за нив,
На www.sammobile.com можеш да видиш за кој региони за samsung s5 n900f има излезен андроид 6.0)

Али преку Odin можеш да си флешнеш фирмвер од друг регион и да си има андроид 6.0

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
B

bngj45

Гостин
Се инсталира и од телефон али,
Зависи од кој регион е телефонот.
Може баш тој што ќе го купиш да биде од регион за кој не е сеуште излезен андроид 6.0.
(за 900F има над 60-70 региони, што Европски региони и фирмвери за нив, што Евро/Азиски региони и фирмвери за нив,
На www.sammobile.com можеш да видиш за кој региони за samsung s5 n900f има излезен андроид 6.0)

Али преку Odin можеш да си флешнеш фирмвер од друг регион и да си има андроид 6.0

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
А Флешување што значи?
И кое треба да го изберам од тука?

И да не ми се деси на телефонот нешто со ова преку интернет?
 

Attachments

Последно уредено од модератор:

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
Екран за Sony M4 Aqua Dual...телефонот си работи, тачот функционира ама стаклото е цело скршено...колку пари би била замена на екран?
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.262
Поени од реакции
7.263
Имам Галакси С4, ама од пред некој ден почна да загрева(при солидна употреба, не сам од себе без да биде пипнат) и два пати ме избаци од апликација демек your device is overheating, try again later when it'll be cooled down.Што би можело да биде проблемот, има доста апликации на него и глупости ама не е фул мислам има слободно 1гб од 8, ама сепак ме врти на софтвериски проблем.Плус последниов месец дена е доста поспор од тоа што бил.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Имам Галакси С4, ама од пред некој ден почна да загрева(при солидна употреба, не сам од себе без да биде пипнат) и два пати ме избаци од апликација демек your device is overheating, try again later when it'll be cooled down.Што би можело да биде проблемот, има доста апликации на него и глупости ама не е фул мислам има слободно 1гб од 8, ама сепак ме врти на софтвериски проблем.Плус последниов месец дена е доста поспор од тоа што бил.
Пробај со вајп дата + вајп кеш од рекавери, ако пак загрева така тогаш хардверски да се види[DOUBLEPOST=1464563855][/DOUBLEPOST]
Екран за Sony M4 Aqua Dual...телефонот си работи, тачот функционира ама стаклото е цело скршено...колку пари би била замена на екран?
Ти пратив цена за комплет екран со тач ... заедно оди не се менува посебно
 

LePAk

пензиониран воваџија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
113
Поени од реакции
80
Ми треба матична плоча за iPhone 5s. Може и користена, само да работи ок.
 
B

bngj45

Гостин
Дали на Samsung galaxy S5 може да се стави радио дека нема од телефонот да не биде работи на интернет туку на слушалки да се слуша?
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Дали на Samsung galaxy S5 може да се стави радио дека нема од телефонот да не биде работи на интернет туку на слушалки да се слуша?
нема радио. штедат од самсунг. да не прават многу трошок, повеќе профит да има.

колку што знам од S3 натаму нема веќе радио во galaxy телефоните.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дали на Samsung galaxy S5 може да се стави радио дека нема од телефонот да не биде работи на интернет туку на слушалки да се слуша?
Тоа е хардвер, неможе да се стави
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
858
Поени од реакции
412
Телефонџии дај кажете има ли некој начин да се отклучи Галакси С3-ка, освен начинот кај што треба да купам код ? Некако не ми се дава 20-30 $ кое е скоро половина од вредноста на телефонот за код... Пробав со она од сервис менито, ама кога ке влезам во " Network Lock " ми вика " Menu not exist " , а го флешнав и со официјален 4.1.1 Андроид...
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Телефонџии дај кажете има ли некој начин да се отклучи Галакси С3-ка, освен начинот кај што треба да купам код ? Некако не ми се дава 20-30 $ кое е скоро половина од вредноста на телефонот за код... Пробав со она од сервис менито, ама кога ке влезам во " Network Lock " ми вика " Menu not exist " , а го флешнав и со официјален 4.1.1 Андроид...
за постари galaxy мислам дека има начин софтверски да се отклучат
пробај го ова
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2371897
штом ти е 4.1.1 почни од чекор 8
па кажи дали бива
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
858
Поени од реакции
412
за постари galaxy мислам дека има начин софтверски да се отклучат
пробај го ова
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2371897
штом ти е 4.1.1 почни од чекор 8
па кажи дали бива
Па баш за тоа и пишав дека го пробав, ама после " Network Lock " вика " Menu not exist " така да ги нема тие команди А заклучен е на Телеком мрежата

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
Па баш за тоа и пишав дека го пробав, ама после " Network Lock " вика " Menu not exist " така да ги нема тие команди А заклучен е на Телеком мрежата

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
sorry набрзина прочитав
пробај ова, имаш други работи да пробаш ако го немаш тоа мени
http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=49730878&postcount=155
пребарај на тој форум сигурно има некое решение.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom