Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Епа кажи што да правам.
Пробај со неофицијален сервис, во официјалниот може да ти речат што сакаат за да не ти признаат гаранција, однеси го во некоја мобилара, може и софтверски да е нешто незз ... како ти се деси тоа? менуваше софтвер или
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Пробај со неофицијален сервис, во официјалниот може да ти речат што сакаат за да не ти признаат гаранција, однеси го во некоја мобилара, може и софтверски да е нешто незз ... како ти се деси тоа? менуваше софтвер или
Пробав и со официјален и со неофицијален сервисер. Го праќав и во Белград. Софтверски не е, сигурно. Инаку телефонот го купив во Дубаи. Го користев само 10 дена и одеднаш се исклучи самиот од себе. Кога пробав да го стартувам, се вклучи само до логото на Samsung и толку...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Колку чини декодирање на Samsung Galaxy Ace ?
 

Zakon4eto

ПОЧЕСЕН ЧЛЕН
Член од
27 август 2011
Мислења
1.377
Поени од реакции
292
Абе каде најдобро декодираат и прават телеефони? :)
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Кога ќе имаш потреба, пиши :)
Понатаму е непредвидливо... Секој ден нови се раѓаат :P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ме интересира во врска со Samsung Galaxy S GT I9000.

Од пред една недела имам проблем, многу слабо ме слушаат кога зборувам, а сите можни опции за повици се на највисок звук поставени. Се сомневам дека е можеби поради тоа што пред две недели ми падна, ама беше со маската, и не верувам да се има нешто оштетено. Ве молам за помош да не имам стиснато некоја “скриена“ опција или па да го носам на сервис да го исчистат малце. Фала однапред.
 

Necrophilia

Find Beautiful Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Направи му ресет. Доколку неќе ни со тоа, тогаш ти е хардвер.
Немој да мислиш дека ако те завиткаат во ќебе и те фрлат од втори спрат ќе бидеш којзнае колку заштитен - нема само да имаш видливи повреди :D
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Имам Nokia 5310, и изгледа имам поставено security code, и не можам да го најдам сега, па како резултат на тоа не можам ни СИМ картичка да сменам, пошто само со таа која што беше внатре тогаш си работи. Има некој начин да се ресетира кодот, или нешто друго?
 
Член од
1 април 2009
Мислења
34
Поени од реакции
0
Дали може да се најде флет за Нокиа Н96 каде и колку пари би чинел со монтажа..?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom