Флешување, декодирање, репарирање, апдејт... се за сервис!

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Вака сеа коа телефонот ми е декодиран на Космофон картичка и не ми прифаќа друга на пример од вип ... ми бара некој код или да повикам SOS...За декодирање ми викаат од космофон 500 денари што реално не вреди да го декодирам за тие пари...подобро би ги искористил за кредит на другиот телефон...Да не имаш некој код да ми дадеш да пробам да го одблокирам телефонот..да прима и други картици освен космофон..:/
Барав нешто на јутуб...
http://www.youtube.com/watch?v=T6-mOCBtH54
Ама се наплаќа...
Точно е, се се наплаќа за Samsung, Nokia, SonyEricsson, Motorola, HTC, Huawei, LG.
Бесплатни кодови постојат само за ZTE, Alcatel, некои постари модели на Blackberry и low end cheap old brands :)
--- надополнето: 3 април 2012 во 12:03 ---
Некаде во македонијава можат ли да се најдат делови за Sagem my750x .. поточно ми треба само џојстикот . ако има некој сагем my750x со расипан нека каже..
Џоистикот оди со се цела фолија т.е. внатрешна тастатура :) Цената е солена, но сепак имаш понуда од мене по пп.
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Има ли некој network code за
Alcatel OT-305
ID - 305X-2DFMK1
IMEI - 357769037334066

Сакам да користам картичка од вип, ама ми бара код. Мислам дека претходно беше користен само на космофон
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Дечки знаете ли колку е декодирање на I-Phone 4S од т-мобајл да работи на други мрежи?
 

d r a g a n

Чаве
Член од
13 мај 2009
Мислења
352
Поени од реакции
82
Има ли некој network code за
Alcatel OT-305
ID - 305X-2DFMK1
IMEI - 357769037334066

Сакам да користам картичка од вип, ама ми бара код. Мислам дека претходно беше користен само на космофон
Јас сум уште заглавен :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
dali ako dekodiram telefon bi imal posledici koga e garancijata vo prasanje?
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
dali ako dekodiram telefon bi imal posledici koga e garancijata vo prasanje?
зависи од начинот на декодирање а некогаш и од брендот. Некогаш некои телефони при декодирање треба да се отвараат или да се менува дел од софтверот/сеќурити ареата. Што телефон е во прашање?
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
зависи од начинот на декодирање а некогаш и од брендот. Некогаш некои телефони при декодирање треба да се отвараат или да се менува дел од софтверот/сеќурити ареата. Што телефон е во прашање?
Samsung galaxy ace
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Не само што нема да има последици, туку за овој телефон нема никогаш и да ти треба гаранцијата - освен сам ако не си го зезнеш, но и така во тој случај не ја признаваат :)
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
511
Поени од реакции
228
Што праиме за unlock за iphone?
Има ли нешто ново?
5.0.1
 
Член од
7 јуни 2007
Мислења
106
Поени од реакции
26
Имам проблем со фар менаџерот. Сакав да сменам драјвер за екран на w200 бидејќи кладов од к310 и го препознава и чита телефонот но кога ќе отидам во ofs ми кажува setdirectory<setdir<setmode<doscript<qhldr<header not accepted>>>>>
Батеријата ми е 100% полна не би требало да е до тоа. Фала
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.566
Еден дечко нуди HTC Sensation Xl, од Америка го донел, ама вика ниту една мобилара во Скопје не може да го декодира. o_O
Има ли некој да знаете што може?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Еден дечко нуди HTC Sensation Xl, од Америка го донел, ама вика ниту една мобилара во Скопје не може да го декодира. o_O
Има ли некој да знаете што може?
kolku ti go dava? i vidi dali ima slot za sim kartica, ako ima se dekodira
 

Kajgana Shop

На врв Bottom