Финале: Србија - Данска - [29.01.2012]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Потврдија повеќе членови од Комити, а плус сигурно не би кажале пофални зборови за Чкембари напразно :D
Мило ми е што конечно за националните интереси се настапи здружено:D
Ете и погоре потврди и Вори.

Откако повеќе пати пробале да се пее И кој не скока...., после неколку обиди нашиве не ги ебавале веќе. Тогаш почнале овие да го пеат истото што го имаат пеено и на фудбал пред многу години...
Штознам, јас ништо не слушнав, бев на другата страна и ние си грмевме а они баш ништо не се слушаа па може и до тоа да е:D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
Штознам, јас ништо не слушнав, бев на другата страна и ние си грмевме а они баш ништо не се слушаа па може и до тоа да е:D
Па тоа викам, ни на ТВ воопшто и не се слушаа тие. Грмеше МАКЕДОНИЈА!
Ама тие што биле поблиску ваљда слушнале, плус знаеш дека еден ултрас секогаш го интересира што пеат другиве. Јас на пример би приметил милион други работи, што нормален фан не би ги приметил, пошто ме интересираат и слично....:)
Плус овие биле копуклна, знаеш од нивната про Грчка младина...
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.378
Поени од реакции
1.966
Пред да почне првенството мислев дека србите немаат квалитет за да стасаат до финаале ама грешка сум бил.Ако можеа да ги тепаат хрватите мислам дека данците утре ќе ги згазат.
 

ACHQ

hawk
Член од
18 јули 2009
Мислења
702
Поени од реакции
73

СИЈА СУНЦЕ КАО ЗЛАТО
СВИ У НАПАД САМО ХРАБРО
ЗНАЈ ДА У БЕОГРАДУ
ДАНАС ЈЕ ДАН ЗА ПОБЕДУ!

 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Не ми се по мерак и двете репрезентации...
Посебно не Данците....:mad:
Која среќа ја имаа со нас,оттогаш им тргна се беше на нивна страна:eek:и резултати од другите мечеви им се наместија,и среќата беше на нивна страна во одлучувачките моменти со Шпанците вчера....
Даваат гол на поставен блок...(голот на Хансен по завршувањето на првиот дел),минимум 10 топки им се одбија директно во раце по промашени шутеви,чист пенал за Шпанија во последниот напад превиде судијата.....
Секако не е само среќата фактор,и Шпанците сами се победија,колку само наивно ги губеа топките....:eek:но среќата имаше улога во нивниот пласман и тоа голема улога...:D
Кога оди ОДИ.....
Да имавме четвртина од среќата на Данците ќе бевме во полуфинале....:tapp:
Кога една таква репрезентација има и огромна среќа тогаш е речиси невозможно да ги добиеш.....
Ако гледаме играчки тогаш Данска е во предност,барем на технички план...
Имаат за класа побрза игра,подотерана..
Сосема различни стилови на игра....
БРЗА ТЕХНИЧКИ ДОТЕРАНА ИГРА НА ДАНЦИТЕ((но не играат толку брз ракомет како на ланското СП,паднати се во ритам оваа сезона очигледно е,чкрипат):D
И БАВЕН-БИ РЕКОЛ ДОМАЌИНСКИ СТИЛ :pos:НА СРБИТЕ...:pipi:
Полека но сигурно,се чека позиција за шут,да распалат топчиите,Илиќ,Вујин,Станковиќ......
И судир на една силна и јака одбрана на Србија,на чело со големиот Станиќ....
Но и Данците се научиле да играат одбрана(порано примаа многу повеќе голови)оваа сезона примаат далеку помалку голови,но и помалку даваат....
Доколку Србија го однеси мечот во дуел со малку голови,тогаш сите шанси се на нивна страна...
Ако се разбрани Станиќ,тогаш Данците ќе бидат во големи проблеми....
Реално Србите ја играат НАЈДОБРАТА И ПРЕД СЕ НАЈЦВРСТА ОДБРАНА НА ПРВЕНСТВОТО...
Доколку Данците не излезат на крај со агресивната одбрана на Србите, тогаш тешко ќе им оди....
И вчера се изнамачија за чисти удари со Шпанците,а шпанската зона не беше толку агресивна и корпулентна каква шо е српската....
Повеќето голови беа под пасивен напад...немаат многу расположени шутери....
Освен Хансен(кој не е во форма,освен со нас,мамето негово)но е двигател на целата игра,сите топки кон пикер,крила ги дава тој,незаменлив играч........само Лауге Шмит е вистински шутер....
Могесен е среден бек и тешко ќе се снајди против една таква одбрана каква шо е српската.....
Очекувам тежок меч,со многу грешки....
Доколку Србите одат по стариот рецепт,со агресивност да го натераат данскиот тим да греши и да шутира избрзано тогаш победата би требало да е нивна..
Не се снаоѓаат добро под притисок Данците...
И секако,целата игра на Србите зависи од Илиќ..
Ако дава голови Илиќ Србија игра добро и победува..
Ако не,тогаш мачење...
Го загубија Шешум(наивно):eek:,сега остануваат само со Чутура на среден,и Станковиќ на десен ако треба да се смени Вујин.....
Бел Бумбар за победа на Србија...(n)
Не за нешто друго,зошто ептен ги нејќам овие Данците,па подобро титулата нека оди на Балканот отколку кај грдите и среќни Данци....:mad: .....
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Добро бе Saber, друже не ти е досадно? :D

Ти потврдил овој, ти кажал оној, рекла-казала... Јас лично бев многу блиску до српските фанови, беа Таурунум Бојс, 40+ 1970 Гробари и Ред Змаја... Си навиваа поштено дечките, си пееја патриотски песни Марш на Дрина, Морем Плови, И ко не скаче, си скандираа Србија... Вакво нешто немаше, потоа во фан зоната си дојдоа пуно со Српски знамиња, заедно си славeвме...

Не измислувајте нешто што не сте го слушнале лично, а најмалку па да осудуваш... Чкембари беа на сосем различна страна, јас до нив што се вика бев не слушнав ништо, тие слушнале? Абе ајде... И јас приметувам кој што пее, немај гајле, и мене ме занимаат такви работи...

Ај опуштено сега, заебите ваков муабет рекла-казала, темата е сосем друга... Напред Србијa :)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.805
Поени од реакции
72.093
Нека биде така, не сум бил па да знам. На наш форум потврдија двајца што биле, и тука потврди Вори, ти викаш не пееле, јас на ТВ не слушнав, други исто не слушнале...
Или вие сте глуви или другиве лажат :icon_mrgr:
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нека биде така, не сум бил па да знам. На наш форум потврдија двајца што биле, и тука потврди Вори, ти викаш не пееле, јас на ТВ не слушнав, други исто не слушнале...
Или вие сте глуви или другиве лажат :icon_mrgr:
Пошто ме добро служи слухот сеуште... Мислам дека под б) е точниот одговор :icon_lol:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
57
Поени од реакции
107
Пошто данас Срби воде битку у три финала против остатка света...ред је да се мало загусла у српском стилу, па да изгинемо ко јунаци како Србима и доликује.
--- надополнето: 29 јануари 2012 во 12:27 ---
А сад...омиљена македонска:

Изађи момче право на терасу
па поздрави нашу српску расу
дигнимо руке, запевајмо свима
Чувај се Њофра, највише нас ИМА!!

 
M

macgowan

Гостин
Каква Данска какви црни камења...
Данциве заслужиле да тепат...е бе дечиња дечиња...
Напред Србија гази ги!

By the way, многу убаво знам од кој период е песната и кога и кој ја пееше и зато ми е малце глупаво, децава се помлади и не го памтат тој период не е за замерување. Ме плаши тоа што потоа настапи најматниот период на почетокот на 90-тите и тогаш се изматија работите во екс-Ју скроз.
Сега ние демек со грците ќе се матиме така...не дај боже.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom