Филолошки факултет - Скопје

H

HoT IcE

Гостин
Дада, има бројче професори и такви предмети што не бараат залагање. Фала богу затоа се изборни, колку ме замараат со задолжителниве и слични глупости, кој има толку време и желба да се посветува на рандом изборни предмети. :D
 
Член од
27 мај 2016
Мислења
13
Поени од реакции
1
Ништо не ми е јасно, ајде некој нека ми каже кој смер треба да го одберам за да имам право да полагам лекторски испит , за лектор да бидам?? Македонски јазик и јужнословенски јазици или македонски јазик и книжевност???
Зашто не сакам за професорка или наставничка ;)
И дали треба уште еден јазик да се одбере? И ако да, дали може македонски со српски??
Фала однапред! :D
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
448
Поени од реакции
165
Има некој што е на полски јазик/ чешки јазик да каже што како е ?
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Ништо не ми е јасно, ајде некој нека ми каже кој смер треба да го одберам за да имам право да полагам лекторски испит , за лектор да бидам?? Македонски јазик и јужнословенски јазици или македонски јазик и книжевност???
Зашто не сакам за професорка или наставничка ;)
И дали треба уште еден јазик да се одбере? И ако да, дали може македонски со српски??
Фала однапред! :D
Македонски јазик и јужнословенски јазици и македонски јазик и книжевност ти отвораат можност за лекторски испит.
 
Член од
14 март 2014
Мислења
473
Поени од реакции
1.163
Македонски јазик и јужнословенски јазици и македонски јазик и книжевност ти отвораат можност за лекторски испит.
Не баш.
Дипломата која ја добива студентот од катедрата за Македонски јазик и јужно.јазици отвара можност за лекторство.
Катедрата за Македонска книжевност и јуж.книжевности - не.
:)
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Филолошки факултет е денес пропадната инвестиција. Учење јазици да, но тоа во комбинација со некаква друга професија право, економија, индустрија. За жал во денешно време, нема потреба од филолози, преведувачи. Можеби како наставник по јазик
Не баш.
Дипломата која ја добива студентот од катедрата за Македонски јазик и јужно.јазици отвара можност за лекторство.
Катедрата за Македонска книжевност и јуж.книжевности - не.
:)
Да, ама јас ги именував катедрите! И во двете насоки кои ги именував е македонски јазик вклучен. Книжевностите не се, порано и Општа компаративна можела, ама мислам веќе не.
 
Член од
14 март 2014
Мислења
473
Поени од реакции
1.163
Да, ама јас ги именував катедрите! И во двете насоки кои ги именував е македонски јазик вклучен. Книжевностите не се, порано и Општа компаративна можела, ама мислам веќе не.
Во ред,те сфатив што сакаш да кажиш,но бидејќи сум сегашен студент на катедрата за Македонска книжевност,кажав како стојат работите.
:)
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
90
Поени од реакции
4
Има ли скандинависки јазици на овој факултет?
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.548
Поени од реакции
1.541
хахаха, какви црни скандинавски :D

Sent from my DG800 using Tapatalk
 
S

Sasha

Гостин
Me interesira dali ima moznost da studiram online I ako da koj smer e za da dobijam status diplomiran nastavnik? Blagodaram odnapred.
 
Член од
29 јули 2016
Мислења
4
Поени од реакции
1
Nhận tăng like SLL cho các Shop, Cửa Hàng, Doanh Nghiệp, các Fanpage đã có sẵn 0937 300 O81

dich vu tang like fanpage
Nhận tăng like SLL cho các Shop, Cửa Hàng, Doanh Nghiệp, các Fanpage đã có sẵn....

Nhận Tăng theo số lượng yêu cầu ( Uy Tín - Trách Nhiệm )

Giá cả phải chăng cạnh tranh với thị trường

Nhận Từ 1.000 Like Đến 200.000 Like

Đảm bảo 100% like là like thật, tự nguyện và like chất lượng, không dùng ứng dụng xấu câu like như những dịch vụ làm like giá rẻ khác, người like từ độ tuổi 15>>40 Tuổi

Mọi Chi tiết Thắc Mắc Liên Hệ

ĐT: 0937 300 O81

Đối với doanh nghiệp, cửa hàng,... Fanpage là nơi giao lưu, tương tác giữa doanh nghiệp và khách hàng (gọi là fan) hoặc các sự kiện (event) được doanh nghiệp đưa lên Fanpage để Fan tham gia… Mọi thông tin đưa lên Fanpage sẽ được đăng lên Tường(Wall) của các trang cá nhân của Fan, từ Wall của Fans bạn bè của Fans cũng có thể thấy được thông tin, qua đó thông tin cũng như hình ảnh công ty được lan truyền.

Hãy nhanh chóng tạo dựng 1 trang Facebook FanPage. Đó là 1 mạng xã hội tốt nhất tại thời điểm này,việc duy trì 1 trang FanPage giúp cho công việc kinh doanh và thương hiệu dễ được quảng bá tới nhiều khách hàng biết đến.
 
Член од
2 јуни 2016
Мислења
88
Поени од реакции
29
Одбрав смер Преведување и толкување англиски јазик, е сеа сакам да прашам дали сите предмети ке бидат на англиски или ке има и други јазици како француски, германски кои ке треба да ги изучувам?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.477
Поени од реакции
40.367
Одбрав смер Преведување и толкување англиски јазик, е сеа сакам да прашам дали сите предмети ке бидат на англиски или ке има и други јазици како француски, германски кои ке треба да ги изучувам?
ќе имаш и друг јазик ако си на пит
 

Kajgana Shop

На врв Bottom