Филолошки факултет - Скопје

Член од
1 октомври 2023
Мислења
729
Поени од реакции
2.207
Германски друже, во комбинација со Англиски и си на коњ, сакаш превод? Еден куп работа како овластен преведувач, сакаш професор? Еден куп работа и предавање на луѓе што сакаат да научат германски и да фатат од вукојебина, исто и опција онлајн да предаваш, правиш групи, видеа и глупости.

Јас сум дипломиран професор по Англиски јазик и книжевност и се каам што не отидов на ПИТ со Германски во комбинација, милион многу опции за работа имаш со два јазика ама јас тогаш идиот, сакав книжевност, боље јуже околу врат да си врзав.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.121
Поени од реакции
1.003
Германски друже, во комбинација со Англиски и си на коњ, сакаш превод? Еден куп работа како овластен преведувач, сакаш професор? Еден куп работа и предавање на луѓе што сакаат да научат германски и да фатат од вукојебина, исто и опција онлајн да предаваш, правиш групи, видеа и глупости.

Јас сум дипломиран професор по Англиски јазик и книжевност и се каам што не отидов на ПИТ со Германски во комбинација, милион многу опции за работа имаш со два јазика ама јас тогаш идиот, сакав книжевност, боље јуже околу врат да си врзав.
Фала ти на исцрпниот одговор, ми значи многу.
А ,исто да те прашам , дали е многу разликата во знаењето помегу,,Уким и ,,Угд?

Дали може сепак да се научи и да се биде тоа што треба.
Поздрав, фала
 
Член од
1 октомври 2023
Мислења
729
Поени од реакции
2.207
Фала ти на исцрпниот одговор, ми значи многу.
А ,исто да те прашам , дали е многу разликата во знаењето помегу,,Уким и ,,Угд?

Дали може сепак да се научи и да се биде тоа што треба.
Поздрав, фала
E toa ne znam, UGD beshe vo Stip taka? Ne bi trebalo da e, sekako ti ucis za sebe i gledaj sto povekje da naucis i znaes a najmalce bitno ti e kakva diploma imas.
Jas bev edina generacija na Filoloski so priemen ispit na fakultet i primija samo 100 coveka, nisto posebno, list hartija deka si zavrsil nesto, nit e prestiz, nit kvalitet, ucis za sebe.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom