Филмски саундтрак (movie soundtrack)

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.007
Поени од реакции
28.876
Godinava oskarive ke gi pamtam po muzikata.
Iako gi pisav moite favoriti, muzikata vo call me by your name rasturi isto, so denovi cela muzika vise..
Iako zasluzeno zede shape, greenwod, zimmer, ovaa gore... nitu eden ne kiksna

 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
562
Поени од реакции
1.828
Доктор Живаго 1965
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
562
Поени од реакции
1.828
Only Yesterday (1991)
THE ROSE
Some say love, it is a river That drowns the tender reed.
Some say love, it is a razor That leaves the soul to bleed.
Some say love, it is a hunger, An endless, aching need.
I say love, it is a flower, And you, its only seed.
It's the heart afraid of breaking That never learns to dance.
It's the dream afraid of waking That never takes the chance.
It's the one who won't be taken Who cannot seem to give,
And the soul afraid of dying That never learns to live.
When the night has been too lonely, And the road has been too long,
And you think that love is only For the lucky and the strong,
Just remember, in the winter, Far beneath the bitter snow,
Lies the seed that with the sun's love, In the spring, becomes the rose.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
some dark ambient long shit
placki,hanz ke te slusam li nekad u zivo : (
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.072
Поени од реакции
10.058
Стајте слушалки, пуштајте песнава и затворете очи, особено ако е вечерно време. 5 секунди поминвуаат и одма имам некое језиво чувство дека има некој позади мене... Брутална инструменталка.

 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.988
Поени од реакции
14.631
Поминувам покрај едно место и секој ден го слушам истиов звук,само не сауднтраков туку звук кој е произведен и е сличен на ова морав да го споделам

 
На врв Bottom