Филмски саундтрак (movie soundtrack)

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.576
Хаха пред некој ден имав преписка со Џимеј и Иосоно, ми кажаа дека имало тема во подфорумот за Музика... сеедно ваква тема недостигаше тука
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.267
Поени од реакции
5.936
Имат ваква тема али во музика :) -
http://forum.kajgana.com/showthread.php?1049-Филмска-музика

--- надополнето ---

Не видов ваква тема ако има-бришете.
Добра Филмска музика која ви оставила впечаток !

Мене овоа не ми испаѓа од глава деновиве-EPIC !!!Добриот,Лошиот и Грдиот
Слаба меморија другар (си напишал на темата безмалку истиве траки што ги имаш постирано овде ):) -
http://forum.kajgana.com/showthread.php?1049-Филмска-музика&p=3726603&viewfull=1#post3726603
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
220
Слаба меморија другар (си напишал на темата безмалку истиве траки што ги имаш постирано овде ):) -
http://forum.kajgana.com/showthread.php?1049-Филмска-музика&p=3726603&viewfull=1#post3726603
Хехехе сега гледам и јас.Сум заборавил,се откачила некоја спојка
Како и да е,како мисли модераторот,така нека прави.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
122
маестрално
феноменално
совршено
одлично
ах колку само прекрасни музики има , просто да незнаеш за која да се одлучиш . ова е некако мојот предлог
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.332

Ѕверско!

Можда досаден станав со ова, ама исто така и Аронофски немат филм со утнат саундтрак(читај, Клинт Мансел).
 

penkaloto

......
Член од
17 април 2010
Мислења
412
Поени од реакции
268
Музикава во филмовите од '60 и '70 не престанувам да ја слушам. Обично Италијанскиве конпозитори се специјалисти за овој стил:)
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
9.359
Поени од реакции
15.728
симнувам капа на инструменталкиве


--- надополнето ---

Како можев да заборавам
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.630
Поени од реакции
4.477
Сај-фај класици:P.S. Во во фолдерот Музика, само soundtracks фолдерот ми “тежи’ 3 GB од вкупно 12,7 GB музика :)
 
На врв Bottom