Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Денеска почина Божидар Бота Николиќ, режисер на "Балкански шпиун", "Три карте за Холивуд" и "The Dark Side of the Moon" (филмот во кој Бота го избрал Бред Пит на аудиција од 400 пријавени и тоа му е првата главна улога на Бред).

Како кинематограф има далеку повеќе наслови во своето резиме и тоа работел на легендарни филмови ко "Ко то тамо пева?", "Маратонци трче почасни круг" и "За сада без доброг наслова".

Лесна му земја.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
20210514_113339.jpg

Од убави вести, новото издание на Синедејс во јули.

Од лоши, сигурно ќе биде на отворено со бучава од сообраќај и мавање комарци. (n)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
мех, европски филм...:notworthy:
Автоматски споено мислење:

Денеска почина Божидар Бота Николиќ, режисер на "Балкански шпиун", "Три карте за Холивуд" и "The Dark Side of the Moon" (филмот во кој Бота го избрал Бред Пит на аудиција од 400 пријавени и тоа му е првата главна улога на Бред).

Како кинематограф има далеку повеќе наслови во своето резиме и тоа работел на легендарни филмови ко "Ко то тамо пева?", "Маратонци трче почасни круг" и "За сада без доброг наслова".

Лесна му земја.
...of the Sun, треба
...of the Moon е SF од осумдести-девеести.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Чичко Дундарион не сака европски филмови, ама другите слободно да го гледате рускиот "Дорогие товаришти!", последниот филм на Кончаловски.

И покрај тоа што не сум по црнобели филмови, а посебно имам апатија кон црнобели филмови во 21 век, сепак филмов ми се допадна.
За мене уште еден подобар кандидат од оскаровскиот 'Another Round', иако не лапна номинација.

П.С. правилно го пишав насловот, ама форумов ја менува руската шч во шт. Логика нула.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Чичко Дундарион не сака европски филмови, ама другите слободно да го гледате рускиот "Дорогие товаришти!", последниот филм на Кончаловски.

И покрај тоа што не сум по црнобели филмови, а посебно имам апатија кон црнобели филмови во 21 век, сепак филмов ми се допадна.
За мене уште еден подобар кандидат од оскаровскиот 'Another Round', иако не лапна номинација.

П.С. правилно го пишав насловот, ама форумов ја менува руската шч во шт. Логика нула.
тролам бе, аман
али у суштина, да, неќу европски филмови
преку кур ми се
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.790
Поени од реакции
33.593

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
Баталите ме мене.
Добро е да има било каков фестивал/проекции за/на филмови.
Дај шта даш!
Автоматски споено мислење:

Ќе има нов He-Мan на Netflix. Режисер ќе биде Кевин Смит (oва, од пред некое време и не е баш добра вест), а анимацијата ќе ја праат тие што ја прават Castelvania.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ќе има нов He-Мan на Netflix. Режисер ќе биде Кевин Смит (oва, од пред некое време и не е баш добра вест), а анимацијата ќе ја праат тие што ја прават Castelvania.
хехехехе ху керс хехехе
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.290
Поени од реакции
78.940
хехехехе ху керс хехехе
Тие што го гледале Хи Мен како мали, можда ќе им значи.
Ја сум го гледал Хи Мен на времето и пред тоа стрипот го читав, али не ми значи ништо. Но знам многумина кои го сакат Хи Мен, затоа и ја пренесов веста.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Во името на моќта на сивиот череп - јаааааааас сум моќеееееееееееен!!! Кринџер, Грингер го преведуваа на МТВ. :) Уште чувам ВХС снимени касети со Химен. После Химен нормално доаѓаат Нинџа Желки со Бибок (Bebop) и Рокстери (Rocksteady) и Секачот. :pos:
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.633
Поени од реакции
81.565
Џамбазов го позајмуваше гласот на Хи-Мен...имаше пишано во една од неговите книги, најглупа работа му била после цела непреспиена ноќ и тешко пијанчење, да појде сабајлето во студиото во ТВ Скопје и да чита на цел глас " Јас сум Химен!!!" :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Давајте предлог на филмови со зомбиња. Овие меинстрим што се скоро сите ми се гледани. Веќе трета четврта вечер со ред само со зомбиња тепање гледаме нешто :D
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Давајте предлог на филмови со зомбиња. Овие меинстрим што се скоро сите ми се гледани. Веќе трета четврта вечер со ред само со зомбиња тепање гледаме нешто :D
Гејмајте лефт 4 дед.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Давајте предлог на филмови со зомбиња. Овие меинстрим што се скоро сите ми се гледани. Веќе трета четврта вечер со ред само со зомбиња тепање гледаме нешто :D
Dead dont die, добра вожња, лагано у трета
 

Kajgana Shop

На врв Bottom