Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.507
Поени од реакции
33.666
Од кога почна да делиш слични мислења со Дрогирашов бе?(n) И ти дан му даде 10ка на Fast and Furious 6?
World's End e можда најдобрата комедија годинава. Го обожавам овај стил на Edgar Wright, во ни еден момент да не ти е досадно.

У 'мерички мууд сум лејтли, да ми видиш последни гледани.. нема да ме познаеш. :cenzura:

Јасно е за Wright, ги обожавам и јас ваквите филмчиња, самошто во овој едино Сајмон беше комасмешен, све друго неприметно, ни споредни ликови, ни смешни ситуации.. онака само он. Па небива повеќе од 8 чисто ради него. А и цело време мислев колку повеќе ми се допадна This is the End аnd that I should bump that shit up.

Ќе го биде Дрогирашот.. гледам млаѓи wot унего. :D

Дај препорачајте некој филм како Син сити. Нешто така со реални актери но анимирана позадина.

300?
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
А и цело време мислев колку повеќе ми се допадна This is the End аnd that I should bump that shit up.

Ќе го биде Дрогирашот.. гледам млаѓи wot унего. :D

Епа не биди таков! Уживај во магијата на британците, doing hollywood style комедија. Мене двава ми се на исто рамниште, по то колку се смеев на двата. This is the End имаше повеќе jizz and dick jokes, овај имаше моменти ко: "I haven't had a drink for 16 years. -Well you must be thirsty then" :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
crystal fairy за хипстерите
low budget, хипици, психоделична дрога, импровизација

мајкл сера е арогантен тип шо сака дрога, му тргна после ликот во this is the end
this is the end > world's end
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
The Lone Ranger нумеро 1 до сега ти ебам филмот ти ебам, перфекција.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
The Lone Ranger нумеро 1 до сега ти ебам филмот ти ебам, перфекција.
На мене не ми се допадна нешто посебно,онака ок ми е за кулирање али не поштувам многу такви филмови со моменти рипање од возови и такви остали чуда.
Но јако е сработен,мислам како да не е со 250М буџет во комбо со режисер како Вербински.
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Симнав. Ти го гледаше? Мислење?




Сасвим се согласувам. Знаев дека не требаше да го гледам Волверин, разбирам и за Worlds end, aма Simon Pegg ипак е институција.
Гледај го 2 Guns. Добар.





њелл бут оф цоурсе. :D

Инаку, Conjuring dobiva spin off > Annabelle.
A Sin City 2 изгледа нема да се деси годинава. (n)

Добар е 2 guns а? Ставен на торент, па да видиме што ќе се деси.

Ќе го биде Дрогирашот.. гледам млаѓи wot унего. :D
:love::love:
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Фала ви за дискусијата што ја водете за мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom