Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.221
Чек, нели ти беше против low-budget-sundance-shit? :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Чек, нели ти беше против low-budget-sundance-shit? :)
Хеј филм од 7.000 долари се убив фалејќи ја, башка уметнички и хипстерски обожавам. Е сега кога сакаат да се мерат со студиските филмови, како Another Earth со Melancholia, е тогаш неможам а да не хејтам.

Инаку го чекам најмногу од тие, режисерот и пишувачот на филмот од 7.000 со нов, Upstream Color.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.660
Уфф се пушти KickAssTorrent, два дена беше офлајн странава, мислев дека ја кутнале, ама денеска коа се отвори, ми се отвори и срцево...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.076
Поени од реакции
84.731
Уште не се знае дали (и кога) би имал некаков торент за Трето Полувреме?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.221
Потполно се согласувам со девојкава...Немам никаква замерка за нејзината рецензија. :D
Јас не ја разбрав ништо поради недостаток на концентрација ама многу ми се допаднаа рецензиите.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.388
Поени од реакции
58.221
Само мене ми е Арго преценет?
Не, и јас мислам дека е. Не во смисла дека не ми се допадна, баш добро филмче беше #3221, но не е Oscar Glory филм.
--- надополнето: 30 јануари 2013 во 20:04 ---
Ништо не знаат децава. Лиам Нисон е ОК онака за туристички киднапирања од група неразбрани ајвани. Во случај да ја киднапираат и однесат на тешко чуван остров со 500 добро обучени војници, инструкциите на Лиам тешко дека ќе помогнат. Ова е видеото:

 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Ништо не знаат децава. Лиам Нисон е ОК онака за туристички киднапирања од група неразбрани ајвани. Во случај да ја киднапираат и однесат на тешко чуван остров со 500 добро обучени војници, инструкциите на Лиам тешко дека ќе помогнат. Ова е видеото:

Да ама не ми се допаѓа неговата политика на пропаднати ветувања кон одредени личности дека ке ги убие последни и потоа не го исполнува тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom