Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Јас сакам :P Малечката Горданче
Тука личи на една моја проф од средно додека имаше кратка коса. Море не да личи, иста е, дури се зачудив.

Ио, број по ПП :icon_lol:
 
2

~2A

Гостин
Некои филмови што порано сум ги гледал,а сум ги подзаборавил и сега пак ги изгледав и голема е разликата... пораката што ја остава филмот е да си стоиш до своето стадо.. (кинези,црнци,белци итн...)

American History X :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272

+ End of the world party Што го постирав погоре. Ај ваљда ќе биде еден асална комедија од овие (надежта последна умира)
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Некои филмови што порано сум ги гледал,а сум ги подзаборавил и сега пак ги изгледав и голема е разликата... пораката што ја остава филмот е да си стоиш до своето стадо.. (кинези,црнци,белци итн...)

American History X :cuc:
Ne bese toa porakata. Porakata e da ne ti padne sapun vo zatvor.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Дечки има ли добри снимки од следниве филмови:
Lincoln,
Seven Psychopaths
Killing Them Softly
Argo
Пошто барам по торентиве тапа работа.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Дечки има ли добри снимки од следниве филмови:
Lincoln,
Seven Psychopaths
Killing Them Softly
Argo
Пошто барам по торентиве тапа работа.
За Argo знам сигурно дека нема пошто и јас сакам да го гледам, за другите не знам.

Друго за Flight од поновиве има излезено добра снимка на бугарските торенти. Знам дека не ти е на листата, чисто како инфо пошто им е на радар на повеќе луѓе а е стварно солиден филм!

Flight.2012.DVDSCR.NO.WATERMARKS.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
За Argo знам сигурно дека нема пошто и јас сакам да го гледам, за другите не знам.

Друго за Flight од поновиве има излезено добра снимка на бугарските торенти. Знам дека не ти е на листата, чисто како инфо пошто им е на радар на повеќе луѓе а е стварно солиден филм!

Flight.2012.DVDSCR.NO.WATERMARKS.XVID.AC3.HQ.Hive-CM8
Ајде те држам за збор.:) Го поштувам Дензел, ама кога ќе го видам ме потсеќа на шаблонски филмови во кои тој е херојот и на кои можеш скроз да им го предвидиш дејството.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.614
Поени од реакции
33.977
Jas pa go ignoriram, mislam nekoja meh akcija e, gleam sea Denzel pa I dramicka.. ide u watchlist.
Inaku go gleav jas Beasts of the Southern Wild.. mislam deka dobi hejt, da razgledam, pa ako ne me mrzi ke ja sledam inicijativata na Io, vrakanje vo moda recenzii. :)
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Ајде те држам за збор.:) Го поштувам Дензел, ама кога ќе го видам ме потсеќа на шаблонски филмови во кои тој е херојот и на кои можеш скроз да им го предвидиш дејството.
Ако очекуваш уште еден Man on Fire ќе се разочараш. Кога мислам солиден, мислам на добра 6-ка, слаба 7-ца. Или филм доволно интересен да го изледаш цел и да не жалиш за поминатото време. :) Искрено се е до актерската екипа во овој случај, дига оцена.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ако очекуваш уште еден Man on Fire ќе се разочараш. Кога мислам солиден, мислам на добра 6-ка, слаба 7-ца. Или филм доволно интересен да го изледаш цел и да не жалиш за поминатото време. :) Искрено се е до актерската екипа во овој случај, дига оцена.
Веќе ништо не очекувам од филмовиве најискрено. Поголеми ми се очекувањата од сериите. Филмовиве ги направија со трејлер вредност. Набутај сите добри сцени таму, го гледаш филмот врска нема. Барем овие повеќето понови од Холивуд. Мада 2013-та мислам ќе биде добра на филмски план. Прво, ептен око ми фаќа Супермен, друго Големиот Гетсби. А и камо среќа да ја биде новава комедија на Џим Кери. Заборавивме какво е чувството да се насмееш на филм. Не се сеќавам кога сум гледала комедија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom