Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.077
Поени од реакции
39.744
Дизни и Индиана Џоунс го уби. Не знам што е причинава, но ривјуава многу ми се поделени. Ќе видиме публиката како ќе го бендиса.


indiana.png
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.754
Поени од реакции
80.152
Дизни и Индиана Џоунс го уби. Не знам што е причинава, но ривјуава многу ми се поделени. Ќе видиме публиката како ќе го бендиса.


Прегледај го приврзокот 379829
Не ги разбирам.

Наводно, интерно наративот, помеѓу Кенеди и Ајгер, бил дека филмов мора да успее. Ајгер наводно немало да толерира повеќе неуспеси на бокс офис, пошто Дизни сега е во период, во кој како никад у нивна историја се во гомна. До гуша. Намалија 7000 вработени, акциите им паднаа двоцифрено, изгубија 4-5 милиони претплатници на Дизни Плас, Стар Варс хотелот се затвори, само една година од отварање и да не набројувам...

Ова морало да успее.

И сега кога мора да успее, ај пак што и даваат предност на идеолошката премиса пред занатските вредности на филмографијата, пред реалноста на пазарот, пред здравиот разум... него, таков, каков што е, филмов го ставаат у Кан, месец дена пред премиера. Really? У Кан пред тие дигнати носови и умислени авторитети?
И што очекуваа они? Тие да го видат и да лажат дека е добар?
Како замислуваат еден комерцијален холивудски проект, уметнички усран со стандардните woke шаблони, да се снајде помеѓу кански филмови?


Практично, ја усраа премиерата, со тоа што го прикажаа у Кан, а таму нема толку купени рецезенти, како по access media во САД. Логично е многумина од нив да го кажат тоа што го гледаат.
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.058
Поени од реакции
34.753
FB_IMG_1685304241048.jpg
Може ли некој да погоди кој е овој, ама без да гугла?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.521
Поени од реакции
33.700
Многу им се придава значење на вакви катастрофални актери како Кавил, Момоа, Киану Ривс. Не сакам да хејтам али Рок за нив е доктор.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.366
Поени од реакции
25.096
Се слагам за Момоа и нему сличните профили, па и за оној Дејв Батиста - една до две гримаси и тоа е она што се очекува од нив. На Момоа му се посреќи да има и водечка улога дури.

Киану е „жртва“ на меме/редит културата која претходно го имаше на тапет Том Круз, а сега него. Сосема достоен актер е.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.279
Поени од реакции
3.230
Се слагам за Момоа и нему сличните профили, па и за оној Дејв Батиста - една до две гримаси и тоа е она што се очекува од нив. На Момоа му се посреќи да има и водечка улога дури.

Киану е „жртва“ на меме/редит културата која претходно го имаше на тапет Том Круз, а сега него. Сосема достоен актер е.
Јас како што знам меме културата го величи Киану, го прават бог на глумата. Според мене онака е, просек, иако немам гледано многу филмови со него.
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.694
Поени од реакции
4.852
Kianu ne e ni 2% akter od Tom Kruz , ako gi sporedime ulogite od mladosta na Kianu i tie na Tom vo eden period .. Tom e bogot na glumata za Kianu

Toa shto Kianu ima epten tazna zivotna prikazna i e dobar covek ne go pravi ok ili prosecen glumec.

Vidi go Kianu vo Bil i ted ili Point Break .. i Tom Kruz vo Born on the 4th of July ili A few Good Men.. sramota e da se spomnat dvajcata vo ista recenica.

Kianu e precenet i z prosek a Tom e potcenet.
 
Член од
11 април 2023
Мислења
123
Поени од реакции
342
Се слагам за Момоа и нему сличните профили, па и за оној Дејв Батиста - една до две гримаси и тоа е она што се очекува од нив. На Момоа му се посреќи да има и водечка улога дури.

Киану е „жртва“ на меме/редит културата која претходно го имаше на тапет Том Круз, а сега него. Сосема достоен актер е.
Еј на Батиста многу актери можат да му завидат и љубоморат бидејќи има работено со многу етаблирани режисери на денешницава.
Беше негативец на 007 во Спектра на Сам Мендез,соработка со Русо Браќата,Таика Ватити и Џејмс Гун,Зак Снајдер му даде главна улога во Армија на мртвите,соработка со Денис Вилнев на три проекти,играше во филм на Рајан Џонсон и М. Нијт Шајмалан.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.315
Многу им се придава значење на вакви катастрофални актери како Кавил, Момоа, Киану Ривс. Не сакам да хејтам али Рок за нив е доктор.
Рок вчера го гледав фати хеликоптер со јаже и го повлече не му даде да избега. Актери од златната ера на Холивуд се исповраќаа у гробовите спиритуално. Рок е се што е гној во Холивуд.

Се надевам само Статам нема да продолжи да го следи во небулозите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom