Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Нема што да се објаснуваш. Гаспар Ное е срање режисер што ќе го сфатиш само ако си напавкан или си шмркал бело. Крај.
ја бело кога користам сама стрелката ми оди на порн хуб :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
@Keyser

После тоа ако не ти се гледани да ги гледаш Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Snatch и In Bruges. Тие ти се задолжителни филмови.

П.С Да не заборавам, ама и јас да ја пофалам @Corvus, го гледав Laura и ми се свиѓаше. :noze:
 
Последно уредено:
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Го гледав Enternals од Марвел, се гледа дека е сниман во пандемија, толку празен од статитсти Марвел филм мислам дека немам гледано.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.892
Нема што да се објаснуваш. Гаспар Ное е срање режисер што ќе го сфатиш само ако си напафкан или си шмркал бело. Крај.
@wot влези му бе, не му ќути! Види што зборат за Ентер Д Воид и Гаспар. Ниски удари се ова.
Автоматски споено мислење:

П.С Да не заборавам, ама и јас да ја пофалам @Corvus, го гледав Laura и ми се свиѓаше. :noze:
@Corvus нешто слично да ни препорачаш? Очигледно на сите ни фати око Лаура. :love:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.665
@wot влези му бе, не му ќути! Види што зборат за Ентер Д Воид и Гаспар. Ниски удари се ова.
Ova ko da kazes de spomni mu na @Io Sono Interista deka I Origins ne cini.

Ispeana pesna ni se muabetive za gaspar so shonce i zlatikvnejxklsius. Oni kieshlovski forsiraat ili kako i da se pisuva, nitu sami ne mozat da se dogovorat. Filmskiot klub kolku i da ne sploti tolku i ne razora. :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
@wot влези му бе, не му ќути! Види што зборат за Ентер Д Воид и Гаспар. Ниски удари се ова.
Автоматски споено мислење:


@Corvus нешто слично да ни препорачаш? Очигледно на сите ни фати око Лаура. :love:
Искрено да ти кажам таков сличен ко Лаура со твист на сред филм, баш и не ми текнува друг, спремам сеа нешто за во клубот, ама за тој ќе си почекате редот да ми дојде :X3:

Ќе ти препорачам сега неколку филмови што не се слични со Лаура ама ги сакам, а мислам дека и тебе би ти легнале

To Catch a Thief (1955)
How to Steal a Million (1966)
Notorious (1946)
The Black Dahlia (2006)
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
И Italian Job да го гледаш
Кога сме кај овој филм, да ги спомнам The bank job и The town, слично само со помалку нереална акција и мене повеќе ми се допаднаа.

ПС: Предложете други вакви филмови, со совршен криминал.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
@wot влези му бе, не му ќути! Види што зборат за Ентер Д Воид и Гаспар. Ниски удари се ова.
Автоматски споено мислење:


@Corvus нешто слично да ни препорачаш? Очигледно на сите ни фати око Лаура. :love:
Double Indemnity - ова е филмиште, The Third Man со Орсон Велс е исто така многу добар филм би требало да ти се свиѓа, после тоа го имаш The Killing од Стенли Кјубрик и Touch of Evil од Орсон Велс. Се се ова одлични Ноари.

@Imperatorot ако мислиш на крими-комедија би ти го препорачал The Sting со Пол Нуман и Роберт Редфорд, многу јак филм е.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Критичарите го испофалија гомново и на феминистки девојчиња на 20 и нешто, омилен филм им беше.
Double Indemnity - ова е филмиште, The Third Man со Орсон Велс е исто така многу добар филм би требало да ти се свиѓа, после тоа го имаш The Killing од Стенли Кјубрик и Touch of Evil од Орсон Велс. Се се ова одлични Ноари.

@Imperatorot ако мислиш на крими-комедија би ти го препорачал The Sting со Пол Нуман и Роберт Редфорд, многу јак филм е.
Сум го гледал :D Мислев на филмови ко тие погоре со мастерплан, ама најверојатно се имам гледано :D
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Критичарите го испофалија гомново и на феминистки девојчиња на 20 и нешто, омилен филм им беше.

Сум го гледал :D Мислев на филмови ко тие погоре со мастерплан, ама најверојатно се имам гледано :D
Mozes Entrapment so Ketrin Zeta Jones kako pravi gimnastika sred laseri :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Критичарите го испофалија гомново и на феминистки девојчиња на 20 и нешто, омилен филм им беше.

Сум го гледал :D Мислев на филмови ко тие погоре со мастерплан, ама најверојатно се имам гледано :D
Inside Man - овој е ептен ѕверски филм
Fracture - со Ентони Хопкинс и Рајан Гослинг, ова е мастерплан за убиство, ама сепак е многу јак филм.
The Score - добра актерска екипа има тука.
Strangers on a Train - овој е од Хичкок.

Само толку ми текнуваат во моментов. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom